REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Jon Snow wreszcie czegoś się dowiaduje i jest zdruzgotany. Reakcja Kita Harringtona na finał „Gry o tron”

Gra o tron” skończyła się wprawdzie tydzień temu wraz z emisją odcinka „The Iron Throne”, jednak reakcje po finale wciąż są gorące, nie tylko wśród fanów produkcji. 

28.05.2019
12:33
Gra o tron - Jon i Daenerys
REKLAMA
REKLAMA

Finał podzielił widzów na całym świecie, którzy wciąż zbierają się po ostatnim odcinku ulubionej produkcji. Wiemy też, że aktorzy w bardzo różny sposób zareagowali na liczne zwroty akcji ostatniego sezonu.

Teraz sieć szturmem obiegło krótkie video, pochodzące z filmu dokumentalnego HBO „The Last Watch”, opowiadającym o pracach na planie finałowych sześciu odcinków. Jest to zapis momentu, w którym Kit Harrington, podczas ostatniej próby czytanej, dowiaduje się o losie, który jego bohater, Jon Snow, zgotował Daenerys Targaryen w ostatnim odcinku serialu. Żywa, wyraźnie zaskoczona i niedowierzająca reakcja aktora zjednała mu kolejnych fanów, gdyż odpowiadała temu, co wielu widzów czuło podczas seansu.

Mina Harringtona nie jest jednak jedyną godną zauważenia w tych kilku minutach, gdyż większość obsady przeżywa podobny szok dramatycznym zwrotem wydarzeń. Emilia Clarke wspominała w wywiadach, że po przeczytaniu scenariusza, musiała wyjść z domu i przewietrzyć umysł, a podczas ostatniego czytania również ociera łzy.

Z okazji pojawienia się tego momentu, wieńczącego naszą przygodę z „Grą o tron”, postanowiliśmy zebrać inne fragmenty kampanii serialu, którymi widzowie żyli w ostatnich tygodniach.

Na długo przed premierą ostatniego sezonu, Emilia Clarke, serialowa Daenerys zapraszała do wzięcia udziału w specjalnej aukcji na stronie omaze.com, w której, poza wsparciem dobrego celu, można było wygrać pobyt na planie serialu. Aktorka zachęca do wzięcia udziału w aukcji w serii humorystycznych filmików.

Po „aferze kubkowejj”, gdy na planie zawieruszył się papierowy kubek z sieci kawiarni, Internet obiegło zdjęcie Sophie Turner i Belly Ramsey, w którym aktorka trzyma identycznie wyglądający przedmiot. Sprawa urosła do takiej rangi, że aktorka wystąpiła w programie Jimmy’ego Kimmela, aby zdementować powstałe plotki, że to ona jest właścicielką niechlubnego kubka.

Zdjęcia ekipy

Sami aktorzy, podczas trwania ostatniego sezonu chętnie wrzucali na swoje social media zdjęcia z planu serialu oraz wydarzeń towarzyszących, stawiając dramatyczne wydarzenia w nowym świetle. Jon znalazł nową pracę, Sansa pogodziła się z Joffreyem, a rodzina Starków zapozowała na przedziwnym zdjęciu, które jedna z użytkowniczek Twittera skomentowała zdaniem: „to zachowanie jest zgodne z zachowaniem postaci”.

Gra o tron - behind the scenes

Czas pożegnań

Aktorzy żegnali się też na swoich profilach, dziękując twórcom serialu i fanom za przebytą drogę i rozwój, która całkowicie odmieniła ich życie. Najładniejszą mowę pożegnalną wystosowała chyba Emilia Clarke, wcielająca się w Daenerys.

REKLAMA

Cały serial "Gra o tron" dostępny jest na platformie HBO GO, tak samo jak film dokumentalny "The Last Watch".

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA