REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Gra o tron: Tormund i Beric przeżyli finał siódmego sezonu. Tak sugeruje oficjalny scenariusz

Gra o tron to serial uwielbiany w równej mierze za swoją fabułę, co bohaterów. Ulubieńców widzów nieraz spotyka jednak nieszczęśliwy finał. Śmiertelny koniec przygód nie czeka póki co Tormunda i Berica, którzy najprawdopodobniej przeżyli siódmy sezon.

07.08.2018
9:32
gra o tron tormund i beric przezyli
REKLAMA
REKLAMA

Tekst zawiera spoilery związane z siódmym sezonem Gry o tron.

HBO nie od dzisiaj znane jest z dużej dbałości o zachowanie tajemnic związanych z Grą o tron. A ostatnio firma nawet zwiększyła jakość swoich zabezpieczeń. HBO najchętniej nie zdradzałoby żadnych informacji na temat nadchodzącego ósmego sezonu swojej hitowej produkcji. Czasem jest jednak zmuszona przez niezależne okoliczności.

Tak jest w przypadku nowych informacji o losie Tormunda, Berica i ich towarzyszy walczących w ostatniej obronie Muru. HBO walczy o wiele statuetek Nagrody Emmy. Firma zgłosiła do walki o jedną z nich ostatni odcinek siódmego sezonu Gry o tron pt. The Dragon and The Wolf. Wymaga to jednak upublicznienia oficjalnego scenariusza odcinka.

Oficjalny skrypt odcinka rzuca nowe światło na losy Tormunda i Berica.

Finałowy odcinek przedstawiał wielkie zwycięstwo Nocnego Króla, który dzięki wsparciu wskrzeszonego smoka zniszczył część Muru. W desperackiej próbie powstrzymania go brali udział Tormund Giantsbane i Beric Dondarrion. Ulubieńcy społeczności fanów Gry o tron musieli uciekać z walącej się części fortyfikacji. Zakończenie ich pogoni nie zostało jednak pokazane. Nie wiadomo więc, czy przeżyli, choć nie pokazano także ich ciał. W scenariuszu ten fragment zapisany jest w minimalistycznej, ale jasnej formie:

Tormund i Beric prowadzą swoich towarzyszy do schodów wykutych w lodzie. Wschodnia wieża ma ogromne kręcące się schody, a nie windę jak Czarny Zamek. Mężczyźni biegną, by ocalić życie i znikają z widoku.

REKLAMA

Tutaj również nie zostało wprost napisane, że Tormund i Beric zginęli. W zestawieniu z nakręconym materiałem, który w wyraźny sposób pokazuje zachowany fragment Muru, zdaje się to potwierdzać ich ocalenie. Warto przy tym pamiętać, że Beric nie może już liczyć na wskrzeszenia ze strony Thorosa, dlatego jego śmierć byłaby tym razem ostateczna.

Gra o tron otrzymała aż dwadzieścia dwie nominacje do Nagród Emmy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA