REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

Startuje Grand Video Awards. Konkurs wyłoni najbardziej kreatywnych polskich twórców wideo

Mieliśmy już różnego rodzaju internetowe programy typu talent-show, które miały na celu wyłonienie nowych gwiazd YouTube'a. Zwykle głośno o nich było tylko na początku i niespecjalnie przyjęły się wśród internautów. O pierwszym wygranym, Janie Gałku, który został zwycięzcą I edycji „Można inaczej” nie słyszałam właściwie wcale po zakończeniu konkursu. Forma wideo staje się jednak coraz popularniejsza i powstają kolejne konkursy i plebiscyty, które próbują docenić internetowych twórców.

19.08.2015
17:47
Startuje Grand Video Awards. Konkurs wyłoni najbardziej kreatywnych polskich twórców wideo
REKLAMA
REKLAMA

Aktualnie startuje Grand Video Awards, czyli jak określają go jego twórcy, pierwszy i zarazem największy konkurs dla najbardziej kreatywnych polskich twórców wideo w Internecie. Jego celem, jak można się domyślić, jest docenienie tych, którzy najlepiej radzą sobie na polu wideo. Organizatorzy konkursu Grand Video Awards do współpracy zaprosili sieci partnerskie serwisu YouTube, takie jak Divimove, Epic Makers, Gamellon oraz Mediakraft i LifeTube. Zgłoszenia (a zgłaszać się można do 4 września 2015 roku pod tym adresem) oceni profesjonalne Jury. W jego skład wejdą fachowcy znający się na produkcji wideo, realizacji filmów, dźwięku, a także na nowych mediach. Pełna lista jurorów podana zostanie we wrześniu.

Materiały do konkursu można zgłaszać w jedenastu różnych kategoriach: Vlog, Gaming, Wideo poradnikowe, Lifestyle, Wideo popularnonaukowe, Hobby, Publicystyka, Entertainment, Wideorozmowa, Wideo korporacyjne, Branded content.

Zwycięzców I edycji Grand Video Awards poznamy podczas gali finałowej konkursu, która odbędzie się 8 października w Warszawie. Dodatkowo podczas tego wydarzenia zostaną ogłoszeni laureaci dwóch nagród specjalnych: Debiutu Roku i Nagrody Widzów. Debiut Roku zostanie wyłoniony wśród wspomnianego Jury, natomiast Nagroda Widzów zostanie przyznana na podstawie ilości głosów. Ten, kto zbierze ich najwięcej zostanie zwycięzcą. Głosowanie zostanie przeprowadzone na stronie internetowej konkursu.

Czy Grand Video Awards zapisze się w pamięci internautów? To zweryfikują jego zwycięzcy. Największy ciężar będzie spoczywać chyba na laureacie w kategorii Debiut Roku. Powstaje pytanie, czy do konkursu zgłoszą się największe gwiazdy polskiego YouTube'a, czyli ci, którzy znajdują się choćby w pierwszej dziesiątce twórców mających największą liczbę subskrypcji, czy raczej twórcy, którzy nie są tak powszechnie znani.

Warto dodać, że jak wynika z regulaminu Grand Video Awards, zgłoszenie do plebiscytu nie jest darmowe. Minimalny koszt zgłoszenia to 50 zł, ale obejmuje on także prenumeratę czasopisma "Press".

REKLAMA

Partnerami Grand Video Awards są: Hoop Cola, Audio Network, a partnerem technologicznym jest firma ASUS Intel.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA