REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. VOD

Poznaj sekrety ulubieńców z dzieciństwa. Powstaje animowany prequel „Gremlinów”

Ruszyły prace nad animowanym prequelem słynnej filmowej serii „Gremliny” z połowy lat 80.

02.07.2019
10:04
Gremliny powrócą na mały ekran
REKLAMA
REKLAMA

Gremliny pojawiły się na wielkim ekranie po raz pierwszy w 1984 roku w filmie Joego Dante pt. „Gremliny rozrabiają”. Drugi film trafił do kin w 1990 roku. Oba stały się hitami box-office’u i zapoczątkowały modę na podobne opowieści, łączące komedię z horrorem i miłe puchate zwierzątka z krwiożerczymi bestiami, które terroryzują małe i większe miasteczka. Takie filmy, jak „Critters”, „Ghoulies”, czy „Goblins” (znane szerzej jako „Troll 2”) powstały na kanwie sukcesu pierwszego obrazu, do którego scenariusz napisał Chris Columbus, reżyser dwóch pierwszych części „Harry’ego Pottera”.

Teraz, po prawie trzydziestoletniej przerwie, oryginalne stwory wracają na ekran. Tym razem ten mały, należący do naszych urządzeń mobilnych.

Gremlins: Secrets of the Mogwai - pierwszy kadr promocyjny class="wp-image-300689"

Nowy serial osadzony w świecie Gremlinów dostał właśnie zamówienie na 10-odcinkowy pierwszy sezon.

Produkcja trafi bezpośrednio na platformę streamingową WarnerMedia. Choć oficjalna nazwa nowego serwisu VOD nie jest jeszcze znana, już wiemy o wielu planach, związanych z rozwojem platformy. To właśnie informacja o jej powstaniu, zapoczątkowała panikę względem zniknięcia „Przyjaciół” z Netfliksa.

Animowany serial zatytułowany „Gremlins: Secrets of the Mogwai” będzie opowiadać o dzieciństwie Mr. Winga, właściciela sklepu z oryginalnego filmu, w którym po raz pierwszy poznaliśmy Gizmo i jego pobratymców. Historia osadzona będzie w latach 20. XX wieku w Szanghaju, gdy młody Sam Wing na swojej drodze spotkał stworka z plemienia Mogwai, imieniem Gizmo. Bohaterowie, wraz z dwójką przyjaciół przemierzać będą chińską prowincję, gdzie spotkają różne stwory i duchy wywodzące się z chińskiego folkloru. Ich celem będzie zjednoczenie Gizmo z członkami jego rodziny. Plany pokrzyżuje im jednak żądny władzy przemysłowiec, który chce stworzyć armię groźnych Gremlinów. Ktoś będzie musiał go powstrzymać.

REKLAMA

Na razie nieznana jest jeszcze data premiery serialu, ale możemy się spodziewać, że będzie ona silnie powiązana z pojawieniem się samej platformy WarnerMedia na rynku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA