REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. VOD /
  4. Dzieje się

Hulu szykuje film dokumentalny poświęcony życiu i działalności Grety Thunberg

Greta Thunberg, młoda aktywistka, która otrzymała wyróżnienie Człowieka Roku od magazynu Time, będzie bohaterką filmu dokumentalnego, powstającego dla platformy Hulu.

18.12.2019
16:15
Greta Thunberg będzie bohaterką nowego filmu dokumentalnego
REKLAMA
REKLAMA

Greta Thunberg to młoda Szwedka, której nazwisko pojawiło się w zbiorowej świadomości we wrześniu tego roku, gdy świat obiegło wideo z jej przemówieniem podczas Szczytu Klimatycznego ONZ. Młoda dziewczyna zwracała w nim uwagę na temat globalnego ocieplenia i zatrważającego tempa, w jakim ludzie niszczą planetę. W mediach zawrzało. Każdy miał zdanie na temat tego, co i w jaki sposób wypowiedziała się nastolatka.

Od tego czasu Greta Thunberg nie schodzi z nagłówków magazynów oraz portali informacyjnych. Dość powiedzieć, że magazyn Time przed kilkoma dniami ogłosił ją Człowiekiem Roku 2019, Bloomberg Businessweek zaliczył ją do grona 50 najbardziej wpływowych osób 2019 roku, a Szwedzka Akademia nominowała ją do pokojowej nagrody Nobla.

Teraz dowiadujemy się, że Greta Thunberg będzie bohaterką filmu dokumentalnego poświęconego jej osobie. Jak podaje portal Deadline, produkcja w reżyserii Nathana Grossmana powstaje dla platformy streamingowej Hulu. Producentami projektu są także: Cecilia Nessen and Frederik Heinig z B-Reel Films.

Greta Thunberg - wystąpienie ONZ class="wp-image-357375"

Ekipa filmowa ponoć podążała za Gretą Thunberg już od kilku miesięcy, aby móc pokazać nietypową codzienność dziewczyny.

Oficjalny opis produkcji głosi, że film pod roboczym tytułem „Greta” opowie, jak nastolatka, znajdująca się na spektrum autyzmu stała się znaną na cały świat aktywistką.

W sierpniu 2018 piętnastoletnia dziewczyna ze Szwecji rozpoczyna szkolny strajk związany ze zmianami klimatycznymi. Jej pytanie do osób dorosłych: jeśli wy nie przejmujecie się moją przyszłością na planecie, dlaczego ja miałabym przejmować się moją przyszłością w szkole? W ciągu kilku miesięcy jej protest przeradza się w globalny ruch - czytamy w oficjalnym opisie.

REKLAMA

Prace nad filmem już trwają. Ich efekty zobaczymy już w przyszłym roku.

Film „Greta” trafi na amerykańską platformę Hulu już w 2020 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA