REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Charlize Theron w pełnej czarnego humoru komedii. Zwiastun filmu Gringo

Połączenie humoru z dramatyczną intrygą oraz walką o przetrwanie wydaje się stanowić istną mieszankę wybuchową. W najnowszej komedii Gringo nie zabraknie dystansu, wartkiej akcji i aktorskiej plejady gwiazd. 

21.12.2017
10:00
gringo zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

Film w reżyserii Nasha Edgertona to gangsterska komedia drwiąca z funkcjonowania koncernów farmaceutycznych, skorumpowanego świata i mafijnych porachunków.

Zwykły biznesmen zostaje uwikłany w niebezpieczną grę z przestępcami.

To historia przedstawiająca losy sympatycznego i nieco niezorientowanego amerykańskiego biznesmena, Harolda Soyinka, który jedzie w delegację do Meksyku. Wpadając w pułapkę obłudnych partnerów, mężczyzna zderza się z przepełnionym przemocą światem narkotykowego podziemia. Soyinka zostaje wplątany w brudne interesy i musi stawić czoło największym baronom narkotykowym, najemnikom, a także agentom DEA.

Nowe okoliczności sprawiają, że główny bohater wpada w coraz większe tarapaty i nie może liczyć na pomoc siedzących za biurkiem kontrahentów. Jego życie zupełnie wywraca się do góry nogami. Od tej pory, nieporadny bohater grany przez Davida Oyelowo, musi zrobić wszystko, by przetrwać w jednym z najniebezpieczniejszych miejsc na ziemi.

 class="wp-image-118354"

Gringo zdaje się być miksem dwóch wizerunków Meksyku. Z jednej strony, zostaje on ukazany jako miejsce pełne gangsterów i karteli narkotykowych, z drugiej to świat pełen chaosu, ukazany z przymrużeniem oka.

Gringo intryguje swoją groteskowością i sporym dystansem.

Trailer zwiastuje, że film stawia na dawkę dobrego humoru, ciętych dowcipów i zabawnych tekstów. Wrażliwy bohater wprowadza spory luz do wizji mafijnego świata kartelów narkotykowych, radząc sobie, w lepszy bądź gorszy sposób, z nowymi okolicznościami. Groza miesza się tu z absurdem, a wszystko pod otoczką amerykańskiego rozmachu. Gringo pokazuje, jak zwykły śmiertelnik swoją poczciwością i naiwnością jest w stanie przechytrzyć najgroźniejszych przestępców.

Nie jestem do końca przekonana czy film udźwignie tę dawkę humoru i nie wywoła w widzach poczucia zażenowania. Zbyt wielka ilość komediowych sytuacji i żartobliwych dialogów może zaważyć na jakości produkcji.

Amazon Studios wypuściło do sieci także nieocenzurowany zwiastun filmu

REKLAMA

W produkcji zobaczymy znaną z Atomic Blond, Charlize Theron, która wcieli się w postać przebiegłej i seksownej pani biznesman, pozbawionej wrażliwości i współczucia. Na ekranie pojawią się również Amanda Seyfried, Sharlto Copley i Thankie Newton.

Gringo wejdzie na ekrany kin 9 marca 2018 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA