REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Kanye West odpalił serwis informacyjny i już piszą o Grzegorzu Braunie

Kanye West uruchomił niedawno serwis informacyjny YEWS, który dostępny jest jedynie w wersji mobilnej. W serwisie znajdują się teksty związane z modą, sportem, popkulturą, technologią i polityką. Jeśli chodzi o ten obszar, w serwisie Westa pojawi się polski wątek, czyli tekst o kontrowersyjnym zdarzeniu, do jakiego doszło w ostatnim czasie w Sejmie, kiedy to Grzegorz Braun zgasił gaśnicą chanukowe świece.

14.12.2023
13:23
Kanye west Grzegorz Braun
REKLAMA

Kontrowersyjnemu raperowi może być nieco daleko do Polski, choć jak się okazuje, Westowi nie umknęło ostatnie głośne wydarzenie z Sejmu. Raper, który swego czasu wykorzystał wizerunek Jana Pawła II, teraz poznał kolejnego Polaka, który sprawił, że na świecie jest o nim głośno, choć nie tak, jakbyśmy tego sobie życzyli.

REKLAMA

Więcej o polityce przeczytasz w Spider's Web:

Kanye West odpalił serwis informacyjny. Pisze w nim o Grzegorzu Braunie.

Mowa oczywiście o osobie posła Grzegorza Brauna. Polityk Konfederacji niedawno zgasił gaśnicą świece chanukowe, a potem został dopuszczony do mównicy sejmowej, by wygłosić kilka antysemickich zdań. Sprawa nie umknęła uwadze Prezydium Sejmu. Braun ukarany został też przez macierzystą partię, Konfederację.

Zachowanie Braua opisane zostało też w serwisie Yews, czyli nowym portalu informacyjnym Kanye Westa.

Poseł na Sejm RP stał się viralem po tym, jak zgasił zapaloną menorę w gmachu parlamentu. Później tłumaczył swoje zachowanie. Przemawiając do innych posłów, Grzegorz Braun powiedział, że 'przywraca normalność i równowagę, kładąc kres aktom satanistycznego, talmudycznego i rasistowskiego triumfalizmu

donosi Yews News.

Serwis podkreślił też słowa nowego premiera, Donalda Tuska, który mówił, że taki czyn nigdy więcej nie może mieć miejsca w Sejmie.

Kanye West przez wpis o Żydach miał spore kłopoty

Warto tez dodać, że sam West, który na swoim koncie ma rozmaite wybryki, jakiś czas temu popełnił antysemicki wpis o Żydach, przez który miał spore kłopoty: jego konto na Twitterze zostało zawieszone.

REKLAMA

Jestem dziś nieco śpiący, ale kiedy się obudzę, zamierzam rozpocząć Death Con 3 (nawiązanie do alarmu mobilizacyjnego sił zbrojnych USA – red.) na ludności żydowskiej. Śmieszne jest to, że nie mogę być antysemitą,, bo czarnoskóre osoby również są Żydami

pisał Kanye West.

Słowa kontrowersyjnego rapera szybko zostały podchwycone przez innych antysemitów. Ci zebrali się na wiadukcie autostrady międzystanowej nr 405 w Los Angeles, gdzie wywiesili transparenty chwalące Kanye Westa. Na jednym z plakatów można było przeczytać: Kanye ma rację na temat Żydów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA