REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Właśnie rusza podcast Hołowni. Marszałek pokazuje w nim, jak wygląda Sejm

Kancelaria Sejmu postanowiła umilić zniecierpliwionym Polakom oczekiwanie na kolejne posiedzenie - w mediach społecznościowych na kanale Sejm RP zapowiedziano, że Szymona Hołownię będzie można zobaczyć kilka dni wcześniej, a konkretnie - już dzisiaj.

02.12.2023
10:46
Właśnie rusza podcast Hołowni. Marszałek pokazuje w nim, jak wygląda Sejm
REKLAMA

Transmisje z kolejnych dni pierwszego posiedzenia Sejmu szturmem podbijają zestawienie najchętniej oglądanych produkcji w serwisie YouTube. Pierwsze posiedzenie, które odbyło się w środę 15 listopada, zajęło 3. miejsce na karcie "Na czasie" i ma w tym momencie niemal milion odsłon. Kolejne dni wykręcają podobne wyniki - drugi dzień ma prawie 700 tys. wyświetleń, podobnie jak trzeci i czwarty. Największą popularnością cieszą się zapisy live z końca listopada - dwa ostatnie posiedzenia oglądało 1,4 mln widzów. Do gigantycznego zainteresowania relacjami na żywo z Wiejskiej przyczynił się przede wszystkim nowy marszałek Sejmu, Szymon Hołownia, a na kolejne dni pierwszego posiedzenia czeka się jak na premierowy odcinek ulubionego serialu Netfliksa.

REKLAMA

Ostatnie posiedzenie Sejmu odbyło się 29 listopada, a widzowie z rozgoryczeniem przyjęli wiadomość, że na kolejne trzeba będzie poczekać aż do 6 grudnia. Kancelaria Sejmu postanowiła jednak umilić im czas oczekiwania i zapowiedziała, że już dzisiaj ruszy z nowym formatem.

Sejm startuje z videopodcastem. W roli głównej Szymon Hołownia

W mediach społecznościowych na kanale Sejm RP pojawiła się informacja, że w sobotę o godzinie 12:00, czyli już dzisiaj, odbędzie się premiera videopodcastu pod nazwą "#Sejm. Nowe otwarcie z marszałkiem Szymonem Hołownią":

W premierowym odcinku Marszałek Sejmu oprowadzi Was po Sali Posiedzeń. To niepowtarzalna okazja, by zobaczyć z bardzo bliska miejsce obrad polskiego Parlamentu i poznać wiele jego tajemnic. Startujemy 2 grudnia, punktualnie o godz. 12:00. Nie przegapcie!

- czytamy we wpisie.

Na zapowiedzi premierowego odcinka widać Szymona Hołownię, który pokazuje, w jaki sposób włącza i wyłącza mikrofon, pokazując laskę marszałkowską. Wygląda na to, że jednym z celów nowego Sejmu z marszałkiem na czele jest przybliżenie Polakom miejsca, gdzie obradują politycy i polityczki tak, aby wiedzieli, co dzieje się za sejmowymi murami, ponieważ na koniec dodaje: "To miejsce jest wasze. Żeby to już nigdy więcej nie była zamknięta twierdza". Pierwszy odcinek można już oglądać na kanale Sejm RP na YouTubie.

Zapowiedź videopodcastu "#Sejm. Nowe otwarcie z marszałkiem Szymonem Hołownią"

Więcej o polityce przeczytasz na łamach Spider's Web:

REKLAMA

Zdjęcie główne: zrzut ekranu z zapowiedzi videopodcastu na kanale Sejm RP na portalu X.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA