REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Zakończono zdjęcia do IX epizodu „Gwiezdnych wojen”. J.J. Abrams podzielił się wyjątkowym zdjęciem

Jedna z najważniejszych nadchodzących premier Disneya to IX epizod „Gwiezdnych wojen”. Prace na planie filmu dobiegły końca, a wraz z tą nowiną reżyser podzielił się wyjątkowym zdjęciem.

15.02.2019
21:54
gwiezdne wojny epizod IX koniec zdjęć
REKLAMA
REKLAMA

Może to i koniec zdjęć, ale do całkowitego ukończenia filmu jeszcze trochę. Teraz rozpocznie się mozolny proces postprodukcji, który zajmie kilka miesięcy. Dzieło z pewnością będzie jednak gotowe na grudzień, kiedy w glorii i chwale wkroczy na wielkie ekrany. Teraz jednak cieszmy się razem z J.J. Abramsem, który stał za kamerą niezatytułowanej jeszcze 9. części gwiezdnej sagi.

Na zdjęciu widzimy postaci Ray, Finna i Poe, w tle zaś ekipę filmową.

Ubiór trójki bohaterów nie różni się od tego, który już poznaliśmy wcześniej, może z wyjątkiem tego na ciele Poe. Fotografia zdaje się nie zdradzać czegokolwiek z fabuły nadchodzącego widowiska. Sceneria sugeruje jednak, że możemy spodziewać się ukazania na ekranie piaszczystej planety. Być może to Jakku lub Tatooine.

Prawdopodobnie więcej powie nam zwiastun filmu, ale ten raczej nie pojawi się wcześniej niż dopiero w kwietniu przy okazji Star Wars Celebration Day. Disney bardzo starannie dba o to, aby nigdzie nie przedostały się żadne szczegóły dotyczące dzieła.

REKLAMA

Wiemy, że akcja widowiska ma rozgrywać się rok po wydarzeniach z „Ostatniego Jedi”. W obsadzie znaleźli się m.in. Daisy Ridley, Oscar Isaac, Adam Driver i John Boyega. Jak już zostało zaznaczone reżyserem będzie J.J. Abrams. Pierwotnie jednak projekt powierzony został Colinowi Trevorrowi. Później zwolniono go ze stanowiska, a Abrams zajął jego miejsce. Twórca wyrzucił do kosza przygotowany przez Trevorrowa scenariusz i rozpoczął pisanie nowego tekstu do spółki z Chrisem Terrio.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA