REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Internauci mają swoje teorie na temat fabuły „Gwiezdnych wojen: Epizodu IX”. Czym jest „zjadacz Jedi”?

Szczegółów dotyczących fabuły IX epizodu „Gwiezdnych wojen” wciąż jest jak na lekarstwo. Jednak dzięki pewnemu zdjęciu być może dostaliśmy kilka tropów.

08.01.2019
18:50
Gwiezdne wojny: Epizod IX - o czym opowiedzą i czym jest „zjadacz Jedi”?
REKLAMA
REKLAMA

Jeden z użytkowników Reddita udostępnił fotografię ukazującą prezenty, jakie dostała ekipa filmowa od J.J. Abramsa, reżysera nadchodzącej części „Gwiezdnych wojen”. Twórcy do tej pory zawsze wykazywali się wręcz nadmierną ostrożnością w odsłanianiu kart dotyczących nowych części serii. Unikanie spoilerów i wycieków stało się nadrzędną wartością studia Disneya.

A tu proszę, chwila nieuwagi i możemy snuć domysły na temat fabuły. O ile oczywiście przedostanie się zdjęcia do sieci nie było zaplanowanym działaniem, bo i tego wykluczyć nie można. Co jednak znajduje się na tej fotografii? Zobaczyć na niej można torbę z logo filmu, bluzę Bad Robot, czyli studia producenckiego Abramsa, a także dwie buteleczki. Jedna z nich jest wypełniona piaskiem, druga zaś czymś co przypomina nasiona.

star wars episode IX class="wp-image-239749"

Na Reddicie rozgorzała dyskusja. Użytkownicy snują teorie, co to wszystko oznacza.

Główną podpowiedzią są karteczki dołączone do butelek. Ta zawieszona na pojemniku z piaskiem mówi: From a long long time ago, not so far away, czyli tyle co: Z bardzo dawnych czasów, nie z tak daleka. Z kolei ta na butelce z ziarnami głosi: Swallows you up whole, co można tłumaczyć jako Połknie cię w całości.

Komentarz na Reddicie od użytkownika Nonsuch42, który wydaje się dysponować dodatkową wiedzą na temat przesłania płynącego z powyższych wiadomości, twierdzi:

Dla tych, którzy pytają o butelki. Piasek pochodzi ze świętego miejsca na znanej planecie. Ziarna mają coś wspólnego ze „zjadaczem Jedi”, cokolwiek to znaczy. Wszystko wyjaśni się w grudniu. Odkładając umowę poufności na bok, naprawdę nie wiem nic więcej, poza tym, że jest to jeden z najfajniejszych prezentów, jaki kiedykolwiek otrzymałem.

Inni użytkownicy zaczęli zastanawiać się kim lub czym może być „zjadacz Jedi”. Według posiadacza konta TheMastersSkywalker może to odnosić się czegoś, co fizycznie lub przynajmniej w przenośni pochłania rycerzy Jedi, może to być także rodzaj testu woli. Z kolei użytkownik mkrisi łączy „zjadacza Jedi” z pewnego rodzaju stworzeniem, które zaś ma związek zarówno z piaskiem, jak i z nasionami. Domysłów jest wiele. Na szczęście rozwikłanie tajemnicy jeszcze w tym roku.

REKLAMA

„Gwiezdne wojny: Epizod IX” mają mieć premierę 19 grudnia 2019 roku.

Wiemy, że akcja widowiska ma rozgrywać się rok po wydarzeniach z „Ostatniego Jedi”. W obsadzie znaleźli się m.in. Daisy Ridley, Oscar Isaac, Adam Driver i John Boyega. Jak już zostało zaznaczone reżyserem będzie J.J. Abrams, który stworzył już „Przebudzenie Mocy”. Pierwotnie jednak projekt powierzony został Colinowi Trevorrowi. Później zwolniono go ze stanowiska, a Abrams zajął jego miejsce. Twórca wyrzucił do kosza przygotowany przez Trevorrowa scenariusz i rozpoczął pisanie nowego tekstu do spółki z Chrisem Terrio.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA