REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Odliczanie czas zacząć. Pierwsze zdjęcie z planu 9. części Gwiezdnych wojen

Nowe Gwiezdne wojny trafią do kin dopiero pod koniec 2019 r., ale oficjalnie możemy już zacząć odliczanie do premiery. J.J. Abrams udostępnił pierwsze zdjęcie z planu produkcji.

02.08.2018
9:31
Gwiezdne wojny epizod IX
REKLAMA
REKLAMA

Premiera każdych kolejnych Gwiezdnych wojen zawsze jest jednym z najgłośniejszych i najbardziej wyczekiwanych kinowych wydarzeń roku. Miliony ludzi wybierają się na seanse, kupują różne gadżety i starają się dotrzeć na spotkania z ekipą filmową. Nie inaczej będzie w przypadku epizodu IX, który trafi do kin w grudniu przyszłego roku. Niby jeszcze kawał czasu, ale fani dostali już znak, by zacząć przygotowania do premiery.

W sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie z planu kolejnych Gwiezdnych wojen.

Na swoim Twitterze udostępnił je J.J. Abrams, reżyser filmu. Twórca obwieścił rozpoczęcie prac, jednocześnie wspominając Carrie Fisher. Podziękował także Rianowi Johnsonowi oraz George’owi Lucasowi za przygotowanie podwalin pod tę produkcję.

Na samym zdjęciu widać scenę z udziałem Finna i Chewbacci. Dwójka znajduje się zapewne w Sokole Millennium, więc można zakładać, że w tej sekwencji zobaczymy także pozostałych głównych bohaterów filmu.

Gwiezdne wojny: epizod IX – obsada

W filmie zobaczymy te same twarze, co w poprzednich częściach nowej trylogii. Na ekranie pojawią się zatem Daisy Ridley (Rey), John Boyega (Finn), Adam Driver (Kylo Ren) oraz Oscar Isaac (Poe). Do swoich ról powrócą także Domnhall Gleeson (Hux), Kelly Marie Tran (Rose), Lupita Nyong’o (Maz Kanata) czy Joonas Suotamo (Chewbacca). Ponadto obsada zostanie uzupełniona o znaną z serialu Zawód: Amerykanin Keri Russell, Naomi Ackie czy Richarda E. Granta (Logan: Wolverine).

REKLAMA

W epizodzie IX powrócą także starzy wyjadacze Gwiezdnych wojen. Udział w zdjęciach wezmą Mark Hamill, Billy Dee Williams oraz Anthony Daniels, czyli odpowiednio Luke, Lando Calrissian oraz C-3PO. Zobaczymy także sceny z księżniczką Leią, które powstaną na bazie materiału z Carrie Fisher nagranego do Przebudzenia Mocy.

Premierę filmu zaplanowano na 19 grudnia 2019 r.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA