REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Filmy /
 3. VOD

„Gwiezdne wojny” wracają na HBO GO. W lipcu do serwisu trafią najpierw prequele, a potem oryginalna trylogia

„Gwiezdne wojny” to najsłynniejsza filmowa saga, która mimo upływu lat wciąż cieszy się olbrzymim zainteresowaniem widzów. Już wkrótce seans wszystkich sześciu filmów George'a Lucasa będzie dostępny użytkownikom HBO GO. Platforma zapowiada, że kolejne produkcje z sagi będą się pojawiać w najbliższych tygodniach.

03.07.2020
15:13
gwiezdne wojny hbo go
REKLAMA
REKLAMA

Na przestrzeni 43 lat od premiery filmu znanego wówczas jako „Gwiezdne wojny” (przemianowanego później na „Nową nadzieję”) do kin trafiło dokładnie dwanaście pełnometrażowych produkcji należących do kanonicznego uniwersum „Star Wars”. W międzyczasie prawa do marki z rąk George'a Lucasa odkupiła wytwórnia Disney, stare Expanded Universe zostało wyrzucone do kosza, a fani wielokrotnie z tego czy innego powodu grozili bojkotem. „Gwiezdne wojny” zdołały mimo to przetrwać w świadomości odbiorców i z każdym kolejnym pokoleniem zyskują nowych fanów.

Posiadacze HBO GO, którzy z jakiegoś powodu nie mieli jeszcze okazji oglądać gwiezdnej sagi, wkrótce zyskają niepowtarzalną okazję do nadrobienia tej zaległości. Należąca do popularnej stacji platforma VOD w lipcu dołączy do swojej biblioteki aż dziewięć filmów z serii „Star Wars”. Wszystko w przygotowaniu na sierpniową premierę najnowszej części w postaci „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie” na HBO.

Gwiezdne wojny HBO GO – kiedy w serwisie VOD zadebiutują poszczególne części?

Jako pierwsze na platformie zadebiutują produkcje rozgrywające się w okresie Starej Republiki i tuż po powstaniu Imperium Galaktycznego. Mianowicie chodzi o Epizody I-III („Mroczne Widmo”, „Atak klonów” i „Zemsta Sithów”), animowany film „Gwiezdne wojny: Wojny klonów” oraz stworzony już za czasów Disneya spin-off „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie”. Wszystkie wymienione dzieła będzie można oglądać od 17 lipca (i według informacji podanych w Pressroomie HBO, pozostaną w serwisie do końca września).

gwiezdne wojny hbo go class="wp-image-420145"

Tydzień później do biblioteki platformy dołączy oryginalna trylogia, a także poświęcony zdobyciu planów Gwiazdy Śmierci film „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie”. Powyższe fabuły również pozostaną tam do 30 września włącznie. Wisienką na torcie oferty HBO w najbliższych tygodniach będzie jednak dopiero premiera Epizodu IX sagi, czyli wyreżyserowanej przez J.J. Abramsa produkcji „Skywalker. Odrodzenie”. Nie ma żadnych informacji na temat obecności pozostałych dwóch filmów („Przebudzenie Mocy” i „Ostatni Jedi”) na HBO GO. Te filmy są natomiast wciąż dostępne na VOD.pl oraz Chili.

Pełna rozpiska premier sagi „Star Wars” na HBO GO:

REKLAMA
 • Mroczne widmo 17/7/20
 • Atak klonów 17/7/20
 • Zemsta Sithów 17/7/20
 • Gwiezdne wojny. Wojny klonów 17/7/20
 • Han Solo: Gwiezdne wojny – historie 17/7/20
 • Nowa nadzieja 24/7/20
 • Imperium kontratakuje 24/7/20
 • Powrót Jedi 24/7/20
 • Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie 24/7/20
 • Skywalker. Odrodzenie (daty emisji na HBO: 9 sierpnia o 20:10, 10 sierpnia o 16:00, 12 sierpnia o 20:10 oraz 13 sierpnia o 12:20)

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA