REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Star Wars: Ostatni Jedi bez rekordu finansowego. Film odnotował drugie najlepsze otwarcie weekendu

Chodź ostatnie dzieło Lucasfilm może pochwalić się świetną promocją i ogromnym wynikiem oglądalności, to Ostatni Jedi plasuje się na drugim miejscu wśród najbardziej dochodowych filmów otwierających weekend. Najnowsza część galaktycznych wojen przegrała batalię o wynik z filmem Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy. 

18.12.2017
10:17
Ostatni Jedi bez rekordu kasowego. Film przegrał ze swoim poprzednikiem
REKLAMA
REKLAMA

Film Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi pokazał swoją moc sprawczą i w pierwszym weekendzie po premierze zarobił łącznie 450 mln dol. na całym świecie.

Na kwotę składają się dochody z samych Stanów Zjednoczonych i Kanady oraz ze sprzedaży biletów w pozostałych zakątkach globu.

Najnowsze dzieło Riana Johnsona uplasowało się na drugim miejscu, jeśli chodzi o najbardziej kasowe zarobki tytułów filmowych w pierwszy weekend po otwarciu w Ameryce Północnej, z wynikiem 220 mln dol.

Mimo - wydawać by się mogło - świetnego otwarcia nowe Star Warsy osiągnęły tym samym mniejszy sukces niż dzieło z 2015 roku. Choć film Johnsona wyświetlony został na większej liczbie sal kinowych, to nie udało mu się zdeklasować swojego poprzednika.

 class="wp-image-115827"

Jednocześnie Star Wars: The Last Jedi w rankingu globalnym znalazł się dopiero na piątym miejscu najbardziej dochodowych debiutów filmowych. Najnowsza produkcja uplasowała się na dalszej pozycji niż filmy: Szybcy i wściekli, Przebudzenie Mocy, Jurassic World i Harry Potter: Insygnia Śmierci cz. 2.

Mimo tego Ostatni Jedi może pochwalić się kompletnym zdominowaniem rynku w 2017 roku.

REKLAMA

Jak do tej pory, film przyniósł rekordowe zyski kinowe w Wielkiej Brytanii. Pierwszym miejscem może poszczycić się również w Niemczech, Francji czy Japonii. Najlepszy wynik osiągnął także pod względem sprzedaży biletów w kinach Imax i 3D.

Największym sprawdzianem dla Gwiezdnych wojen: Ostatni Jedi będzie sprzedaż biletów w drugim weekendzie po premierze. Jeśli film utrzyma ogromne zainteresowanie widzów, może nie mieć sobie równych. Sukces wydaje się być tym bardziej realny, że jedynym rywalem do osiągnięcia rekordowych zysków będzie Pitch Perfect 3.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA