REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Halama, Tymański, Jakubik i Bohosiewicz w "Polskim gównie". Zobacz zwiastun

"Polskie gówno" to polski film traktujący o muzyce rozrywkowej, będący satyrą na rodzime społeczeństwo i show-biznes. W polskich kinach najnowszy obraz Grzegorza Jankowskiego zobaczymy już 6 lutego 2015 roku. Oficjalna premiera filmu odbyła się 15 września 2014 roku na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Po tej prezentacji produkcja zdobyła wielkie słowa uznania, została nazwana czymś mocnym, bombowym i prawdziwą jazdą bez trzymanki.

15.01.2015
12:01
Halama, Tymański, Jakubik i Bohosiewicz w „Polskim gównie”. Zobacz zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

"Polskie gówno" opowiada o piosenkarzu Jerzym Bydgoszczu, który próbuje ratować swój zespół muzyczny, Tranzystory. Grupie od jakiegoś czasu nie wiedzie się najlepiej, a brak napływu nowej gotówki wiąże się z pogłębianiem niemałego już zadłużenia. Pomoc zespołowi oferuje... komornik, który za część przychodów ze sprzedaży biletów postanawia zostać menadżerem zespołu i tym samym uratować Tranzystory przed całkowitym upadkiem na dno. Zespół Jerzego rusza w trasę koncertową, która ma być szansą na poprawę bytu.

REKLAMA

W filmie Jankowskiego spotkamy polskie gwiazdy filmu, muzyki i kabaretu. W Czesława Skandala, komornika, wcieli się Grzegorz Halama, Jerzego Bydgoszcza zagra Tymon Tymański. Ponadto na ekranie zobaczymy Sonię Bohosiewicz, Arkadiusza Jakubika, Jana Peszka, Mariana Dziędziela, Krzysztofa Skibę, Czesława Mozila, Leszka Możdżera czy Bartłomieja Topę.

W "Polskim gównie" znajdziemy wiele nawiązań do naszego przemysłu rozrywkowego i rodzimych gwiazd show-biznesu. Obejrzymy talent-show na stacji Polwsad, posłuchamy jak Giga śpiewa głosem Kory i natkniemy się na Dudka Maszczyka. Zapowiada się niezła satyra na dzisiejsze czasy i na to, co modne. I choć za Halamą nie przepadam, chętnie sprawdzę jakie jest to "Polskie gówno". Jeśli wierzyć opiniom kilku recenzentów - całkiem niezłe.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA