REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Poznaliśmy ciekawy easter egg z filmu Han Solo. Scenarzyści odwołują się do scen z Nowej nadziei

Do premiery filmu Han Solo: Gwiezdne wojny – historie pozostały niecałe trzy tygodnie. Twórcy nieustannie podsycają atmosferę, zdradzając szczegóły odnośnie produkcji. Jednym z nich jest easter egg nawiązujący do epizodu IV.

07.05.2018
20:26
Han Solo easter egg
REKLAMA
REKLAMA

To już dziesiąty aktorski film osadzony w uniwersum Gwiezdnych wojen i drugi spin-off głównej serii. Tym razem głównym bohaterem będzie młody Han Solo, który stawia dopiero pierwsze kroki jako pilot i przemytnik. W najnowszej produkcji Lucasfilm zobaczymy, jak kultowa postać poznaje Chewbaccę, czy wchodzi w posiadanie legendarnego Sokoła Millennium. Jak na spin-off przystało, nie zabraknie tu ciekawostek i odniesień do głównej serii.

Nowy spot reklamowy informuje o bardzo ciekawym easter eggu.

W materiale wideo widzimy Chewbaccę i Tobiasa Becketta grających w partię dejarika na pokładzie Sokoła Millennium. Dejarik to obok sabaka jedna z najpopularniejszych gier odległej galaktyki. Jest ona odpowiednikiem szachów, jednak w tej wersji stylizowane na kosmitów figury są hologramami.

Z krótkiej sceny wynika, że wookie niezbyt dobrze radzi sobie w rozgrywce i próbuje zmieść figurki z planszy. Jak wiadomo fanom serii, Chewbacca nigdy nie nauczył się dobrze grać w dejarika. W Nowej nadziei, a więc pierwszym powstałym filmie z uniwersum, drugi pilot Solo na tym samym stole przegrywał partię przeciwko R2-D2.

A skoro już mowa o robocie, to warto też wspomnieć o pewnym cameo.

Mark Hamill w podcaście Cape up with Jonathan Capehart wypowiadał się m.in. na temat Anthony’ego Danielsa, który wcielał się w C-3PO we wszystkich kinowych Gwiezdnych wojnach. Odtwórca roli Luke’a, zapytany o robota Skywalkerów, powiedział:

(…) „Daniels był bardzo szczęśliwy, bo wystąpił we wszystkich Gwiezdnych wojnach. W każdym jednym filmie. We wszystkich prequelach, Łotrze 1, Solo… Ups! Mam nadzieję, że to nie… W każdym razie, jest we wszystkich Gwiezdnych wojnach. To nie jest jakieś wielkie ujawnienie; wszyscy fani spodziewali się, że będzie w każdym filmie z serii”.

Ciężko wyobrazić sobie, by C-3PO pojawił się na ekranie bez R2-D2.

REKLAMA

Dwójka pojawiła się w poprzednim spin-offie serii, czyli Łotrze 1. W czasie wydarzeń z filmu o Hanie Solo para robotów służy senatorowi Bailowi Organie. Niewykluczone, że zobaczymy ich we fragmentach, w których młody Solo próbuje dostać się do imperialnej akademii pilotów.

O tym cameo i innych easter eggach przekonamy się za niecałe tzy tygodnie. Han Solo: Gwiezdne wojny – historie trafi do kin 25 maja.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA