REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Han Solo: Gwiezdne wojny - historie przywoła największy koszmar w historii tego uniwersum

Masakra padawanów na Coruscant? Wysadzenie w powietrze planety Alderaan? Przejęcie władzy przez Imperatora w Galaktycznym Senacie? Gorzej. Chodzi o Star Wars Holiday Special.

09.04.2018
12:22
han solo: gwiezdne wojny - historie malla
REKLAMA
REKLAMA

Drugi zwiastun filmu Han Solo: Gwiezdne wojny – historie jest już dostępny. Dominują w nim – wedle oczekiwań – sceny akcji. Nie zabrakło jednak kilku wolniejszych scen. Jedną z nich jest ta, w której Chewbacca czule obejmuje się z innym Wookiee’em. To sugeruje, że w końcu poznamy nieco głębiej historię pomocnika tytułowego bohatera filmu. Ale kim jest ten tajemniczy drugi przedstawiciel jego gatunku?

Tego na sto procent jeszcze nie wiemy. Przyjmijmy jednak bardzo prawdopodobne założenie, że Han Solo: Gwiezdne wojny – historie będzie się trzymał filmowego kanonu. Nie mówimy tu o książkach, grach czy komiksach, a wyłącznie o filmowych produkcjach ze stajni Lucasfilm. Jeżeli to założenie jest słuszne, to jest to Malla.

han solo: gwiezdne wojny - historie malla class="wp-image-151482"

Malla z Han Solo: Gwiezdne wojny – historie to gwiazda The Star Wars Holiday Special.

To był tak zły film, tak beznadziejny i tak żenujący, że wszyscy chcą o nim zapomnieć. Był wyprodukowany na potrzeby telewizji w 1978 r., no i cóż… sugeruję omijać to dzieło z daleka. Jest koszmarne.

Nie zmienia to jednak faktu, że film należy do kanonu. Skoro Ron Howard – reżyser nowego filmu – do niego sięgnął, to przyznaję, że szanuję ten ruch. To bardzo fajne mrugnięcie okiem do totalnych fanów Gwiezdnych wojen i przejaw swoistego poczucia humoru.

Kim jest Malla?

We wspomnianym telewizyjnym filmie Chewbacca wraca na swoją rodzinną planetę Kashyyyk, by świętować Dzień Życia. To taki ekwiwalent Bożego Narodzenia na tej planecie. Spędza go tam ze swoją rodziną, w tym z Mallą. Ta jest jego żoną, z którą ma też ukochanego synka.

REKLAMA

Jaką rolę odegra Malla w nowym filmie? Tu już możemy tylko spekulować, a pamiętajmy, że nikt oficjalnie nie potwierdził tożsamości widocznej na zwiastunie postaci. Niewykluczone, że Solo pomógł Chewbacce uwolnić swoją ukochaną z niewoli Imperium, a ten w zamian za tak wielką przysługę na zawsze się z nim związał w ramach Długu Życia.

Han Solo: Gwiezdne wojny – historie pojawi się w polskich kinach 25 maja.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA