REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Książka Han Solo: Gwiezdne wojny zdradzi, jak Han został wyrzucony z imperialnego lotnictwa

Książkowe adaptacje kolejnych części Gwiezdnych wojen to tradycja sięgająca Nowej Nadziei. Powieści na podstawie filmów często zdradzają dodatkowe szczegóły i są bogate w nowe sceny. Swojej wersji doczeka się również Han Solo: Gwiezdne wojny – historie.

16.08.2018
20:19
Książka Han Solo: Gwiezdne wojny pokaże imperialny trybunał wojskowy nad Solo
REKLAMA
REKLAMA

Tekst zawiera pojedyncze spoilery z książki Han Solo: Gwiezdne wojny.

Solowy film o Hanie Solo okazał się dużą finansową klapą, przynajmniej według miar stosowanych wobec filmów Disneya. Nie było to jednak do końca winą opowiadanej w filmie Rona Howarda historii. Znacznie większymi problemami były średni i spóźniony marketing, problemy produkcyjne i złość dużej części fandomu po Ostatnim Jedi.

Nie oznacza to, że fabuła Han Solo: Gwiezdne wojny – historie nie była pozbawiona wad i niedostatków. Wielu fanów narzekało na to, że w filmie pokazano zaledwie fragment obecności głównego bohatera w siłach Imperium. Osoby czekające na Hana latającego TIE Fighterem mogły czuć się jeszcze bardziej zawiedzone.

Te niedostatki naprawi książkowa wersja filmu. Opublikowano już pierwszy fragment powieści.

Zamieszczony na oficjalnej stronie Gwiezdnych wojen wycinek przedstawia dwie krótkie scenki z lat po ucieczce Hana z Korelii. Na pierwszej z nich nieposłuszny pilot ratuje kolegę z eskadry, ale zarazem łamie zakaz przełożonego. Han w powieści zachowuje się momentami jeszcze bardziej dziecinnie niż w filmie, co nie każdemu przypadnie do gustu. W ujawnionym fragmencie powieści nie brakuje też jednak smaczków w rodzaju nienawiści Hana do droidów:

Imperialne droidy były najgorsze. Białe Robaki nie miały wielkiego pożytku z droidów, więc Han nie był przyzwyczajony do w ich stałej obecności i uprzejmego, ale też irytującego zwracania uwagi na popełniane przez niego błędy.

Powieść Han Solo: Gwiezdne wojny - kiedy premiera?

han solo gwiezdne wojny ksiazka class="wp-image-192229"

Doskonały pilot, jakim jest Han Solo, oczywiście poradził sobie z atakiem i uratował towarzysza z Eksadry Onyks. W kolejnej scenie zostaje jednak pokazany przyspieszony trybunał wojenny, przed którym Solo staje za lekceważące podejście do przełożonych i złamanie bezpośredniego rozkazu. To właśnie na skutek decyzji trybunału przyszły szmugler trafia do piechoty.

Scena potwierdza jednocześnie pojawiające się od pewnego czasu plotki, że ulubieńcy fanów – Tag i Bink – trafią do kanonu. To bohaterowie prześmiewczej serii komiksów. Pojawiają się zawsze w tle wielkich wydarzeń znanych z sagi i są znani z okropnego pecha.

REKLAMA

Z jego obu stron stali dwaj imperialni strażnicy – porucznicy Tag Greenley i Bink Otauna. Han próbował kiedyś się z nimi zaprzyjaźnić, szybko zdał sobie jednak sprawę, że to kompletne niedojdy. Potem zaczął ich unikać, zanim zabiliby go lub samych siebie.

Powieść autorstwa Mur Lafferty zadebiutuje w USA 4 września. Na razie nieznana jest data publikacji polskiego wydania, ale dotychczasowa praktyka pokazuje, że zwykle nie trzeba czekać długo.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA