REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Ten tydzień należy do Billie Eilish, ale „Happier Than Ever” to tylko jedna z kilku ciekawych muzycznych premier

Nie da się ukryć: ten tydzień należy do Billie Eilish. „Happier Than Ever” – bo taki tytuł nosi jej najnowszy album to zdecydowanie najgłośniejsza płytowa premiera tego tygodnia. Nie jest to jednak jedyna muzyczna nowość, która godna jest uwagi.

31.07.2021
10:00
happier than ever billie eilish oxytocin premiery muzyka
REKLAMA

Jak co weekend sprawdzamy najciekawsze muzyczne premiery tygodnia. Oczy (a właściwie: uszy) milionów słuchaczy zwróciły się ku nowej płycie Billie Eilish, ale wśród nowych interesujących wydań znajdziemy też propozycje reprezentujących rozmaite gatunki artystów takich jak Organek, Logic czy Groza. Pochylmy się nad najciekawszymi propozycjami płyt z ostatnich dni.

REKLAMA

Najciekawsze premiery płytowe tygodnia:

Billie Eilish – Happier Than Ever

Czy nam się to podoba, czy nie nowy album Billie to najgorętsza muzyczna premiera tego tygodnia, a zapewne również i miesiąca. Podkręcana kolejnymi singlami (publikowanymi od lipca 2020 roku) atmosfera wzmagała niecierpliwość fanów tej jednej z najpopularniejszych współcześnie gwiazd muzyki pop. Wszystkie 16 kawałków z tracklisty Billie stworzyła wraz ze swoim bratem Finneasem. Nowy album to dzieło artystki, której trudno już udawać „typową nastolatkę”: warstwa liryczna skupia się na zupełnie innych tematach (np. presji sławy), co utrudni targetowi piosenkarki utożsamianie się z nimi. Trzeba jednak jej przyznać, że wszystkie te wyświechtane kwestie podejmuje z ciekawej perspektywy, teksty są zgrabnie napisane a kolejne melodie i wokale są najzwyczajniej w świecie świetne. To naprawdę udana płyta, na której nie brakuje mroczniejszych momentów.

Organek – Ocali nas miłość

„O nie, czy to kolejny smętny album o Powstaniu Warszawskim?” – zapytacie. Odpowiem: nic z tych rzeczy. Żadnego zbędnego patosu, martyrologii, mitologizacji. To przecież Organek. Zamiast oceanu łez, znajdziecie tu – paradoksalnie – mnóstwo życia. Żywe melodie i żywe teksty o pełnych życia ludziach. Wszystko to – włącznie z bohaterami warstwy lirycznej – jest bardzo energiczne, pełnokrwiste, zaskakujące. Każdy numer jest swojego rodzaju niespodzianką i odróżnia się od pozostałych (uprzedzam: gitara nie jest tu instrumentem dominującym). Wśród gości: Ralph Kaminski, Klaudia Szafrańska, Magda Umer. Warto sprawdzić, bo to naprawdę jeden z najciekawszych materiałów ostatnich tygodni.

Logic – Bobby Tarantino III

Logic powraca z nowym solowym longplayem – trzecim albumem z serii „Bobby Tarantino” (poprzednie miały swoje premiery kolejno w 2016 i 2018 roku). To jego ostatnie wydawnictwo w Def Jam i reakcje na nie są póki co dość mieszane. Tak, to leniwa płyta, ale nie brak na niej znakomitych uderzeń – Vaccine czy See You Space Cowboy to pierwsza liga. A do tego – ekscytacja, bo wkrótce usłyszymy Logica działającego na własną rękę...

Bleachers – Take the Sadness Out of Saturday

Jack Antonoff z Bleachers to producent, który współtworzył wielkie przeboje najpopularniejszych współcześnie artystów. Taylor Swift, Lorde, Sii, Zayna, BANKS czy Fifth Harmony – dla nich wszystkich tworzył kawałki. Teraz artysta skupia się na indie-popowym projekcie Bleachers, którego najnowsze dziecko miało właśnie swoją premierę. Otrzymaliśmy dokładnie to, czego można się po Antonoffie spodziewać – wspaniałe pop-rockowe huśtawki, skowyczący smutek, przebojowe melodie, ogrom rozmaitych dźwiękowych efektów. Wśród gości: Bruce Springsteen i Lana Del Rey. Piękne.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA