REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

J.K. Rowling uruchomiła magiczną stronę dla dzieci znudzonych kwarantanną. Czym jest portal Harry Potter at Home?

Młodzi fani Harry'ego Pottera uczęszczający do szkół na całym świecie nie mają ostatnio lekko. Z powodu pandemii koronawirusa placówki edukacyjne zostały zamknięte, a jakichkolwiek zabaw na dworze zakazano. Z pomocą dla zmuszonych do zdalnego komunikowania się uczniów wyszła więc J.K. Rowling, tworząc portal internetowy Harry Potter at Home.

02.04.2020
13:23
harry potter at home
REKLAMA
REKLAMA

Trwający kryzys epidemiologiczny odebrał wielu Polakom jakiekolwiek możliwości wychodzenia z domu. Większość dorosłych jest jednak w stanie stosunkowo łatwo dostosować się do nowych warunków i znaleźć alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu. Znalezienie angażujących rozrywek dla dzieci jest jednak zadaniem bez porównania trudniejszym, zwłaszcza że w normalnych okolicznościach zaleca się raczej ograniczone korzystanie przez najmłodszych z urządzeń elektronicznych.

Dobrym wyjściem są w tej sytuacji książki, ale nie od dzisiaj wiadomo, iż zachęcenie uczniów do czytania bywa wyzwaniem. Nie brakowało nauczycieli, którzy z tego powodu polecali młodszym czytelnikom popularne powieści, w tym oczywiście serię „Harry Potter”. Jej autorka postanowiła również teraz pomóc kadrze nauczycielskiej, rodzicom i samym uczniom.

J.K. Rowling zezwoliła na publikowanie nagrań nauczycieli czytających jej książki, a także stworzyła nowy portal Harry Potter at Home.

Brytyjska pisarka wyszła z założenia, że w tych trudnych czasach nam wszystkim przyda się odrobina magii, która odwróci naszą uwagę od obecnego kryzysu. Na obecną chwilę portal harrypotterathome.com jest jeszcze stosunkowo ubogi w treści. Można tam rozwiązać dokładny quiz, do którego domu w Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart należymy, a także zapoznać się z poradnikami przyjemnego czytania i pierwszego kontaktu z książką „Harry Potter i kamień filozoficzny”.

REKLAMA

W kolejnych dniach/tygodniach mają się tam też jednak pojawić dodatkowe atrakcje od wydawnictw Bloomsbury i Scholastic, filmiki artystyczne dla dzieci, kolejne quizy, łamigłówki i interesujące artykuły o magicznym świecie znanym z powieści. Treści mają być przeznaczone zarówno dla wieloletnich fanów, jak i osób spotykających Harry'ego, Rona i Hermionę po raz pierwszy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA