REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki
  3. Filmy

Mugole odcinają kupony od Harry'ego Pottera. W księgarniach wylądują trzy nowe jakby-książki

Jeśli jesteś mugolem prawdopodobnie już teraz odkładasz złotówki na kupno nowych książek z uniwersum Harry'ego Pottera. Niestety nie będą to kolejne tomy pióra J.K. Rowling.

04.09.2018
20:30
harry potter i kamień filozoficzny tvn 7
REKLAMA
REKLAMA

Już w październiku wydawnictwo Insight Editions sprawdzi czy potteromaniacy wciąż żywią szczere uczucia do Hogwartu i wyczekują listu od Dumbledora.

Nowe książki przedstawią znane lokacje w innowacyjny sposób - za pomocą dioramy.

 class="wp-image-198157"
Oto nowe pozycje w uniwersum Harry'ego Pottera. Źródło: insighteditions.com

2 października do księgarń w Wielkiej Brytanii i na Amazona trafi Harry Potter - Creatures: A Paper Scene Book. Przedstawi ona najciekawsze epizody z historii młodego czarodzieja związane z magicznymi stworzeniami, czyli m.in. walkę z rogogonem węgierskim w czasie Turnieju Trójmagicznego i spotkanie z Testralami w Zakazanym Lesie (nie trafiłem jednak na informacje, jakoby - tak samo jak w książce - były one widoczne tylko dla tych, którzy widzieli czyjąś śmierć).

23 października swoją premierę będzie miała druga książka, także diorama: Harry Potter: A Pop-Up Guide to Hogwarts. Zabierze ona czytelników na boisko do Quidditcha i do wioski Hogsmeade. Pomoże również w lepszym poznaniu zakamarków samego magicznego zamku.

Ostatnia pozycja trafi na półki tydzień później i będzie traktowała o procesie powstawania filmu. Harry Potter - Imagining Hogwarts: A Beginner's Guide to Moviemaking pomoże fanom zrozumieć jak skomplikowanym procesem było nakręcenie 8 filmów z sagi.

Shut Up And Take My Sykle!

Książki już teraz wpisuję sobie na listę bożonarodzeniowych prezentów. Choć nie są tanie (30 dol.), to prawdziwy potteromaniak nie spocznie dopóki nie skompletuje wszystkiego co ma na sobie bliznę w kształcie pioruna.

REKLAMA

Wielka szkoda, że J.K. Rowling nie idzie w kierunku Gwiezdnych Wojen i nie otwiera uniwersum na nowych autorów. Z drugiej strony nie możemy narzekać na dostawy świeżych treści. Nie ma roku, abyśmy nie słyszeli o nowym dziele w świecie Chłopca, Który Przeżył.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA