REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Dzieje się

Wydłuża się lista domniemanych ofiar Weinsteina. Producent miał zgwałcić 17-latkę i grozić jej rodzinie

Wygląda na to, że to jeszcze nie koniec skandalu wokół Harveya Weinsteina. Były producent filmowy został skazany na 23 lata pozbawienia wolności za seksualne napastowanie kobiet i aktualnie przebywa w więzieniu. Tymczasem zgłosiły się kolejne osoby twierdzące, że padły ofiarami Weinsteina. Jedna z nich ma zaledwie 17 lat.
29.05.2020
12:25
harvey weinstein kolejne cztery ofiary zarzucaja gwalt molestowanie seksualne
REKLAMA
REKLAMA

Na mocy wyroku, który zapadł na początku tego roku, Harvey Weinstein został skazany na 23 lata więzienia za molestowanie seksualne i gwałt. Okazuje się jednak, że to nie koniec kłopotów odbywającego karę producenta filmowego: jak donosi portal Variety, zeznania w sprawie filmowca złożyły cztery kolejne kobiety.

Gwałt, szantaż, groźba

Filmowiec miał je napastować w latach 1984-2013 podczas festiwali w Cannes i Wenecji, dodatkowo jedną z nich miał zgwałcić w momencie, gdy ta miała zaledwie 17 lat. Pokrzywdzona zeznała również, że po wszystkim producent groził jej i szantażował ją, że w razie gdyby zdecydowała się zgłosić gwałt, to zarówno ona sama, jak i jej rodzina, znalazłyby się w niebezpieczeństwie.

Wielka kariera zakończona wielkim upadkiem

Harvey Weinstein był przez lata niekwestionowanym królem Hollywood: to jego firma odpowiadała za produkcję takich kinowych przebojów jak „Pulp Fiction”, czy „Angielski pacjent”, a za pracę przy „Zakochanym Szekspirze” Weinstein otrzymał Oscara. Początkujący aktorzy i aktorki wiedzieli, że możliwość zagrania w którymś z jego filmów, oznaczała przeważnie znaczący przełom w karierze. Niestety, dziś znamy mroczne kulisy i cenę, jaką poniosła część hollywoodzkich gwiazd za szybką drogę na szczyt — Weinstein upatrywał swoich ofiar właśnie wśród młodych kobiet, wierząc, że ich pozycja nie jest na tyle silna, by mogły mu zaszkodzić potencjalnymi oskarżeniami.

Swoje zarzuty przeciwko Weinsteinowi sformułowało około stu kobiet. To ujawnienie skandali z jego udziałem zapoczątkowało wielki ruch #MeToo skłaniający ofiary molestowania seksualnego do przerwania milczenia i opowiedzenia światu o doznanych krzywdach. W 2018 r. Weinsteina aresztowano pod zarzutem „gwałtu, molestowania seksualnego, wymuszenia aktu seksualnego i niewłaściwych zachowań na tle seksualnym wobec dwóch kobiet”. Eksproducent nie przyznał się do winy i wyszedł z aresztu za kaucją w wysokości miliona dolarów.

REKLAMA

W styczniu 2020 roku filmowiec został skazany na 23 lata pozbawienia wolności. Po odbyciu kary, mężczyzna przez pięć lat będzie musiał przebywać pod nadzorem i zarejestrować się jako przestępca seksualny. Na razie nie wiadomo jeszcze, czy i jak, kolejne zeznania wpłyną na wysokość wymierzonej przez sądy kary.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA