REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Gra o tron przegrała na HBO. W Polsce rządzi Wataha

Gra o tron to największy hit stacji HBO i cieszy się ogromną popularnością również w naszym kraju. Polacy po raz kolejny pokazali jednak, że uwielbiają rodzime produkcje. 

10.01.2018
21:05
HBO Gra o tron Wataha
REKLAMA
REKLAMA

HBO jest jednym z największych dostawców filmów i seriali na świecie. Od lat materiały licencjonowane od innych dostawców oraz produkcje własne stacji przyciągają przed ekrany miliony widzów, również w Polsce. Stacja postanowiła podsumować miniony rok.

hbo 2017 class="wp-image-123787"

Wataha wygrała w Polsce z Grą o tron.

Serial fantasy na podstawie prozy George’a R.R. Martina bije wszelkie rekordy. Kolejne sezony zdobywają coraz więcej widzów. HBO przyznaje, że i w Polsce ich serial cieszył się ogromną widownią - zapewne też wiele osób obejrzało serię drogą… nieoficjalną - ale liderem na naszym rynku jest polski serial.

Najwięcej widzów HBO zgromadziła w naszym kraju Wataha. Wydany po 3 latach drugi sezon - który powstał dopiero po sukcesie Watahy zagranicą - okazał się strzałem w dziesiątkę. Serial zebrał świetne recenzje. Nic dziwnego, skoro pod względem realizacji Polacy wreszcie nie mają się czego wstydzić.

Stacja podaje, że aż 2,18 mln osób oglądało 2. sezon Watahy na kanałach HBO. Takie wyniki oglądalności dotyczą zresztą tylko telewizji linearnej i nie uwzględniają widzów HBO GO, gdzie Wataha zresztą też dzierżyła pierwszą lokatę i zwiększyła swoją widownię aż pięciokrotnie w porównaniu z poprzednią serią.

hbo 2017 class="wp-image-123784"

HBO w 2017 roku to nie tylko Gra o tron i Wataha.

Na spotkaniu podsumowującym minione 12 miesięcy stacja chwaliła się ofertą i najróżniejszymi sukcesami. Seriale produkcji własnej HBO dostały 29 nominacji do nagród Emmy i 12 nominacji do Złotych Globów.

Stacji udało się też wysłać do Stanów Zjednoczonych produkcje stworzone w innych regionach. Do emisji w Ameryce trafiły dwa seriale z Europy, czyli Pustkowie i polski Pakt. Stacja chwali się też sukcesami swoich filmów dokumentalnych:

  • The Other Side of Everything - zwycięzca konkursu dokumentalnego na festiwalu IDFA w Amsterdamie;
  • Ultra i Komunia - nominacje do EFA;
  • Komunia - Europejska Nagroda Filmowa, łącznie ponad 20 nagród na całym świecie.

Sporym zainteresowaniem widzów HBO cieszyły się natomiast takie produkcje jak Bright Lights, Spielberg, Strzeż się Slendermana, Komunia, Kochana mamusia nie żyje i Ultra.

hbo 2017 class="wp-image-123781"

Seriale i filmy w ofercie HBO w 2017 roku.

Przedstawiciele firmy wykorzystali okazję, by przypomnieć, jakie produkcje z ich oferty cieszyły się w Polsce zainteresowaniem widzów na przestrzeni ostatnich miesięcy. Wataha i Gra o tron zajmują najwyższą lokatę, ale oprócz nich trzonem oferty były takie produkcje jak Pozostawieni, Dziewczyny, Pustkowie, Pokój 101 oraz… Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem. Wymieniono Wielkie kłamstewka oraz Kroniki Times Square, które w tym roku doczekają się kolejnych serii.

REKLAMA

W minionym roku z nowości serialowych, na które HBO wykupiło licencję, warte wzmianki są Tabu, Babylon Berlin, Twin Peaks 2017, Gwiazda szeryfa, Smilf oraz będący obecnie w emisji Templariusze. Oprócz tego kolekcję HBO GO uzupełniają takie hity jak Deadwood (3 sezony), The Affair (3 sezony), Billions (2 sezony, Dziewczyna z doświadczeniem (2 sezony), Dexter (8 sezonów) i Luther (4 sezony).

Stacja w swojej ofercie ma też coś dla najmłodszych. W minionym roku rozbudowano sekcję Disneya oraz Kids o takie produkcje jak Piękna i bestia i najnowszych Piratów z Karaibów. Oprócz tego w serwisie można oglądać m.in. Boba Budowniczego i Pingwiny z Madagaskaru.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA