REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

HBO GO - jak oglądać? Aplikacje mobilne i nie tylko

HBO GO zostało uwolnione. Dostęp do usługi VOD można wykupić wreszcie bezpośrednio od HBO, bez podpisywania dodatkowej umowy z operatorem. Sprawdzamy, gdzie i jak można oglądać dostępne w bibliotece filmy i seriale.

28.03.2018
14:20
hbo go
REKLAMA
REKLAMA

Początkowo serwis VOD od HBO był dostępny w Polsce dla klientów telewizji kablowej i satelitarnej. Po latach wreszcie się to zmieniło, a jego twórcy pozwalają wykupić dostęp również internautom, którzy nie są zainteresowani płatną klasyczną telewizją.

Dostęp do usługi kosztuje 29,90 zł miesięcznie - więcej niż za Showmaksa, ale mniej niż za Netfliksa. W ramach zryczałtowanego abonamentu, z którego można zrezygnować w dowolnym momencie, obejrzymy takie hity jak Gra o tron, Westworld czy Wataha - a to tylko malutki wycinek biblioteki. Po wykupieniu abonamentu pozostaje pytanie, gdzie i jak oglądać filmy oraz seriale.

HBO GO - przeglądarka internetowa

Filmy i seriale od HBO można oglądać na komputerach osobistych. Niestety twórcy serwisu nie przygotowali aplikacji desktopowej - ani na system Windows, ani na macOS. Dostęp do biblioteki można uzyskać za pośrednictwem przeglądarki.

W przeszłości do korzystania z HBO na komputerze wymagana była instalacja wtyczki Silverlight. Na szczęście twórcy serwisu odeszli od tego rozwiązania. Wystarczy zwykła przeglądarka bez żadnych dodatków, taka jak Edge, Safari, Chrome, Firefox itp.

HBO GO - aplikacje mobilne

Dostęp do materiałów z biblioteki serwisu VOD od HBO można uzyskać poprzez oficjalną aplikację mobilną. Dostępne są programy na systemy Android oraz iOS. W przypadku iPhone’ów i iPadów wymagany jest system w wersji iOS 8.0 lub wyższej. Smartfony i tablety muszą mieć Androida w wersji KitKat lub nowszej.

W obu przypadkach wspierane są systemy bezprzewodowej transmisji multimediów od Apple’a i Google’a. Materiały można transmitować na kompatybilne urządzenia (Apple TV, Chromecast itp.) z wykorzystaniem technologii AirPlay oraz Google Cast. Zabrakło niestety możliwości pobierania materiałów offline.

HBO GO - smart TV

Wiele osób korzysta z serwisów VOD na komputerach, tabletach i smartfonach, ale filmy i seriale najlepiej wyglądają na dużym ekranie telewizora. HBO GO wspiera dwa wiodące systemy Smart TV. Usługę można uruchomić na urządzeniach takich firm jak Samsung (system Tizen) oraz LG (system webOS).

Oprócz tego pojawiła się aplikacja HBO GO na przystawkę Apple TV. Jak na razie nie ma jednak możliwości uruchomienia usługi na Android TV i nie wiadomo, czy kiedykolwiek wsparcie dla tego systemu się pojawi.

HBO GO - konsole do gier

REKLAMA

HBO GO przygotowało aplikacje na konsole do gier firm Sony i Microsoft. Użytkownicy mogą znaleźć aplikacje HBO w menu konsol PlayStation 3, PlayStation 4 lub Xbox 360. Wystarczy je zainstalować.

Uwaga: niewykluczone, że w niektórych przypadkach, np. na konsolach poprzedniej generacji lub starszych platformach Smart TV, aplikacja HBO GO będzie musiała być zaktualizowana, zanim pozwoli założyć nowe konto bez umowy z operatorem.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA