REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD

O tych serialach nie było tak głośno jak o „Czarnobylu” i „Grze o tron”, ale warto je znać. Sprawdź tytuły na HBO GO, które mogłeś przegapić

Gra o tron”, „Czarnobyl”, „Wielkie kłamstewka”, „Westworld”, czy „Ostre przedmioty” – to tylko kilka z głośnych produkcji HBO, którymi żyliśmy w ostatnich kilku(nastu) miesiącach. Na platformie HBO GO ląduje jednak także wiele innych wartych uwagi seriali, które nie są tak głośno promowane i obecne w zbiorowej świadomości. Postanowiliśmy to zmienić i przyjrzeć się najciekawszym z nich.

02.07.2019
8:16
Emma Thompson w serialu BBC Rok za rokiem
REKLAMA
REKLAMA

Wspomniane wyżej produkcje mają jeden punkt wspólny – to dzieła wyprodukowane przez HBO. Czasem we współpracy z innymi producentami, ale jednak pod egidą giganta z Nowego Jorku. HBO GO jest natomiast także platformą streamingową, umożliwiającą wyświetlanie, na licencji, produkcji innych dystrybutorów. Promocją tych tytułów zajmują się więc inne organy niż samo HBO, które umiejętnie rozpowszechnia informacje o swoich produkcjach widzom. Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej kilku takim serialom i zachęcić Was do pochylenia się nad kilkoma tytułami, które znajdziecie w bibliotece serwisu, choć możecie o tym nie wiedzieć.

Świetne seriale na HBO GO, które mogłeś przegapić, choć nie powinieneś:

Rok za rokiem

Miniserial BBC, opowiadający o wydarzeniach najbliższych piętnastu lat. Produkcja stanowi coś z pogranicza dramatu rodzinnego, political fiction, a wizji przyszłości, znanej z serialu „Czarne lustro”. Fakt, że podążamy za losami jednej brytyjskiej rodziny, poczynając od roku 2019, sprawia że scenarzyści mogą przyglądać się przemianom społeczno-gospodarczym z perspektywy zwykłego człowieka. Serial porusza wiele z bieżących tematów, każąc nam przyjrzeć się najgorszym konsekwencjom dzisiejszych decyzji i na tej podstawie zachęcić do dalszych dyskusji. Produkcja, choć nie stroni od humoru i luźniejszych momentów, staje się jednak czymś na wzór opowieści ku przestrodze.

Serial można już oglądać na HBO GO.

The Act

Intrygujący dramat psychologiczny, z elementami thrillera, a czasem wręcz horroru, który zaczyna się od morderstwa, ale potem, cofając się w chronologii, napięcie i poczucie zagrożęnia jedynie rosną. Produkcja Hulu, bazująca na prawdziwej historii, to nie tylko aktorski popis Patricii Arquette i młodej Joey King, ale także doskonała ręka reżysera, który potrafi nawet z najzwyklejszych sytuacji wycisnąć morze podskórnego napięcia. To sprawia, że serial ogląda się z mieszanką odrazy i fascynacji, nie mogąc jednak doczekać się kolejnego odcinka. Przewrotna produkcja, która zostanie z nami na dłużej.

Serial można już oglądać na HBO GO.

Kto się odważy

Oparty na prawdziwych wydarzeniach miniserial HBO wyszedł spod ręki Davida Simona, twórcy, który dał widzom „Prawo Ulicy. The Wire”, „Generation Kill”, czy „Treme”. Produkcja opowiada o nowojorskim mieście Yonkers, które na przełomie lat 80. i 90. stało się symbolem podzielonej Ameryki, gdy sąd nakazał budowę mieszkań socjalnych dla czarnoskórych mieszkańców pośrodku dzielnicy pełnej białych, uprzywilejowanych obywateli. Strajki były więc nieuniknione. Sprawę oglądamy oczami 28-letniego Nicka Wasicsko (świetny Oscar Isaac), jednego z najmłodszych burmistrzów w hrabstwie, a nawet całych Stanach. Intrygujący portret przemian społecznych, ukazujący mechanizmy rządzące protestami obywatelskimi, a także działania władzy i sądów. Piorunująca produkcja, która nie tylko przybliża nam fragment historii USA, ale także zdradza nam prawdę o nas samych.

Serial można już oglądać na HBO GO.

Cudotwórcy

Przezabawny i szalony serial amerykańskiej stacji TBS, w którym Steve Buscemi wciela się w nieco zblazowanego Boga, a Daniel Radcliffe w podrzędnego Anioła, który musi w kilka dni przekonać swojego przełożonego, aby ten nie anulował projektu zwanego Ziemią. Humorystyczna opowieść rozpoczyna się od zakładu, który pracownik podejmuje z szefem. Jeśli ekipie Anioła Craiga uda się sprawić, by dwójka nieznajomych zakochała się w sobie, Bóg da Ziemi jeszcze jedną szansę i nie skaże jej na zagładę. Twórcy flirtują z elementami sitcomu, by w innych raczyć nas pomysłami rodem ze świetnego „The Good Place”. Finalny produkt nie jest wprawdzie tak świeży jak serial konkurencji, ale w oczekiwaniu na kolejny sezon tamtego hitu i aby zobaczyć Buscemiego w przezabawnej roli, warto pochylić się nad „Cudotwórcami”.

Serial można już oglądać na HBO GO.

Spojrzenia

Życie trójki przyjaciół z San Francisco, widziane oczami Andrew Haigha, reżysera filmu „Zupełnie inny weekend”. Mekka otwartości i tolerancji staje się tłem dla perypetii trójki homoseksualistów w różnym wieku i o różnym statusie związku. Produkcja przyciąga przede wszystkim otwartością, bezkompromisowością oraz szczerością przedstawianych zdarzeń i wiarygodnym portretem bohaterów. W szczególności 2. sezon stoi na wyjątkowo wysokim poziomie, silnie angażując uwagę widza. Serial, mimo dobrego odbioru publiczności, zakończył się po dwóch sezonach. Fani dostali jednak film pełnometrażowy, wieńczący wątki całej historii. To jedna z tych produkcji, do których chce się wracać.

Serial można już oglądać na HBO GO.

MotherFatherSon

Richard Gere po raz pierwszy od dekad w głównej roli w serialu telewizyjnym. „MotherFatherSon” opowiada o imperium mediowym oraz problemach, które przypominają to, co widzimy na ekranach telewizorów i przeglądarek internetowych na co dzień. Brytyjska produkcja łączy elementy thrillera z dramatem rodzinnym i political fiction, aby opowiedzieć o korumpującej sile władzy oraz sposobach na radzenie sobie z coraz dziwniejszymi problemami dnia codziennego.

Serial można już oglądać na HBO GO.

Bliskość

REKLAMA

Perypetie rodzinne, widziane z perspektywy pary małżeńskiej, która przeżywa kryzys w związku. Słodko-gorzki obraz, dotykający tematu szukania bliskości, gdy po latach relacji uczucie wydaje się dogasać. Niezobowiązujący komedio-dramat, który przysparza widzowi miłych chwil i staje się przyczynkiem do rozważań we własnym zakresie. Doceniony przez krytyków serial doczekał się dwóch sezonów, tworzących zamkniętą całość.

Serial można już oglądać na HBO GO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA