REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Polskie filmy debiutują nie tylko na Netfliksie. „Córka trenera” z Jackiem Braciakiem od dziś na HBO GO

HBO GO w listopadzie może pochwalić się długą i ciekawą listą nowości. Wśród nich znalazło się też miejsce dla polskich produkcji. Już dzisiaj na platformie VOD zadebiutuje najnowszy film Łukasza Grzegorzeka - „Córka trenera”. O czym opowiada tegoroczna produkcja?

17.11.2019
11:56
hbo go nowości
REKLAMA
REKLAMA

„Córka trenera” to druga produkcja wyreżyserowana przez urodzonego w 1980 roku reżysera. Jego debiutancki film zatytułowany „Kamper” opowiadał o zmieniającej się relacji dwójki trzydziestolatków, którzy kiedyś byli w sobie szaleńczo zakochani. Już wówczas Łukasz Grzegorzek pokazał olbrzymi talent, dzięki czemu jego film brał udział w konkursie głównym Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Pozytywnych recenzji od krytyków doczekała się także „Córka trenera”. W tekście poświęconym filmowi ma Rozrywka.Blog Przemysław Dobrzyński chwalił przede wszystkim główną rolę Jacka Braciaka oraz udany (choć niepozbawiony pewnych wad) scenariusz. Oprócz znanego wcześniej głównie z doskonałych występów na drugim planie Braciaka w obsadzie „Córki trenera” pojawili się także: Karolina Bruchnicka, Bartłomiej Kowalski, Agata Buzek, Piotr Żurawski, Witold Wieliński oraz Marta Ścisłowicz. Scenariusz historii Łukasz Grzegorzek napisał wraz z Krzysztofem Umińskim.

Córka trenera” opowiada o młodej zawodniczce tenisa ziemnego, która jeździ po turniejach wraz ze swoim ojcem. Film już od dzisiaj jest dostępny na HBO GO.

Dziewczyna podczas zawodów pokazuje olbrzymi talent i szansę na profesjonalną karierę. Niestety, dbający o zawodową przyszłość córki ojciec steruje jej życiem do najdrobniejszego szczegółu i wszystko podporządkowuje treningom. Przy czym „Córka trenera” nie jest polską wersją „Whiplash”. Przede wszystkim dlatego, że Jacek Braciak kreuje wielowymiarowy i niejednoznaczny portret człowieka kochającego córkę, ale jednocześnie pełnego niespełnionych marzeń. Przyniosło mu to nagrodę za pierwszoplanową rolę na festiwalu OFF Camera.

REKLAMA

To nie koniec listopadowych nowości na HBO GO. Na platformie już pojawiły się takie produkcje jak „Kapitan Marvel”, „Pulp Fiction”, „Krzyk”, „Kubuś i przyjaciele” oraz pierwsze odcinki serialu „Mroczne materie”. Pełną listę premier zapowiedzianych na bieżący miesiąc znajdziecie TUTAJ.

Film „Córka trenera” można już oglądać na platformie HBO GO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA