REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

HBO GO zmienia zasady dotyczące okresu próbnego. Powodem są nadużycia polskich internautów

Od kilku tygodni Polacy mogą cieszyć się uwolnionym HBO GO, w którym pierwszy miesiąc abonamentu jest darmowy. Jednak rodacy znaleźli już sposób, by wydłużyć ten okres. Dlatego platforma zdecydowała się zmienić zasady.

23.04.2018
18:30
HBO GO okres próbny
REKLAMA
REKLAMA

Pod koniec marca nieobciążone dodatkowymi umowami HBO GO wreszcie zagościło w Polsce. O ile wcześniej dostęp do serwisu można było wykupić jedynie za pośrednictwem operatorów telekomunikacyjnych lub internetowych, tak już od kilku tygodni wystarczy założyć konto i podać numer karty płatniczej. Oczywiście platforma oferuje bezpłatny, miesięczny okres próbny, choć jego wykorzystanie wiążę się ze zdeponowaniem symbolicznej złotówki (oddawanej po upływie tego okresu). Następnie można bez problemów anulować subskrypcję. W przeciwnym wypadku z naszego konta zacznie być pobierany abonament w wysokości 29,90 zł.

Oczywiście znaleźli się tacy, którzy próbowali obejść zakończenie darmowego miesiąca w HBO GO.

Niektórzy internauci unikają płacenia poprzez sztuczne wydłużanie bezpłatnego okresu. Jest to możliwe przy pomocy nowych kont, wykorzystujących wirtualne karty płatnicze. Wystarczy więc uzyskać taką kartę, np. poprzez aplikację Revolut. Co bardziej zuchwali oferują nawet sprzedaż miesięcznego dostępu do usługi opartego właśnie na takim rozwiązaniu.

HBO GO wykryło ten proceder i zapowiedziało stosowne zmiany w swojej polityce.

Serwis zmodyfikował swoje zasady dotyczące danych subskrybentów. W punkcie 2.5 regulaminu można przeczytać:

„Użytkownik jest uprawniony do skorzystania z jednego Okresu próbnego w okresie kolejnych 12 miesięcy. Weryfikacja Użytkownika w celu zapobieżenia nadużyciom Okresu próbnego może nastąpić na podstawie danych podanych przez Użytkownika, w tym m.in. na podstawie przypisanego do konta adresu e-mailowego, metody płatności lub numeru identyfikacyjnego urządzenia. W przypadku podejrzenia nadużycia Okresu próbnego HBO może zastosować natychmiastowe środki w celu uniemożliwienia dalszego nadużycia, włączając w to wypowiedzenie Umowy”.

REKLAMA

Regulamin HBO GO potwierdza także, że próby manipulowania długością bezpłatnego okresu mogą skutkować natychmiastowym zakończeniem subskrypcji. Zmiany wejdą w życie od 20 maja.

Wygląda więc na to, że oszuści i skąpcy będą mieli pod górkę. Warto mieć jednak świadomość, że praktycznie wszystkie serwisy streamingowe borykają się z problemem nie płacących użytkowników. Szczególnie jest to widoczne w przypadku Netfliksa, który także oferuje bezpłatny miesiąc korzystania ze swojej biblioteki. Według danych SW Research liczba zarejestrowanych w Polsce pirackich kont na platformie VoD sięga już 50 tysięcy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA