REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Nareszcie! HBO GO bez umów z operatorami możemy zobaczyć już w marcu

Uwolnione HBO GO, dostępne bez obowiązkowych umów z operatorami, nadchodzi wielkimi krokami i jest bliżej, niż myśleliśmy. Premiera możliwa już w marcu.

21.02.2018
18:43
HBO ramówka 2018 Gra o tron sezon 8 co zamiast
REKLAMA
REKLAMA

Grę o tron, Westworld, czy Watahę trudno było obejrzeć na życzenie. Produkcje są dostępne w HBO GO, ale serwis cały czas jest dystrybuowany jako dodatkowa opcja przy umowach z operatorem sieci kablowej, satelitarnej, czy telekomunikacyjnej. To sprawia, że wiele osób odbiło się od serwisu i odwróciło się w stronę konkurencji, która nie narzuca dodatkowych wymogów.

O „uwolnieniu” HBO GO, czyli dostępnie bez dodatkowych zobowiązań słyszeliśmy już pod koniec roku. Szymon Radzewicz pisał wówczas, że pytanie „czy?“ przestało być aktualne. Teraz pozostaje jedynie: „kiedy?“. Wygląda na to, że mamy odpowiedź.

HBO GO bez umów z operatorami ma być dostępne już od marca.

 class="wp-image-135859"

Już w przyszłym miesiącu - według najnowszych doniesień - HBO GO ma zacząć działać na takich zasadach jak Netflix czy Showmax, a więc dostęp do usługi będzie mógł wykupić każdy zainteresowany, bez dodatkowych umów z operatorami. Do takich informacji dotarł serwis vodnews.pl, choć samo HBO na razie niczego nie potwierdza.

Warto przypomnieć, że w Europie HBO GO zostało „uwolnione” już na wielu rynkach, w tym w Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Holandii, Macedonii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii i na Węgrzech. Polska byłaby największym środkowoeuropejskim rynkiem, na którym HBO GO działa niezależnie.

Ma być taniej niż w Netfliksie.

Miesięczny dostęp do HBO GO ma kosztować mniej niż Netflix, co byłoby bardzo dobrą wiadomością. Obecnie w Netfliksie są dostępne trzy plany cenowe: 1 ekran SD za 34 zł, 2 ekrany HD za 43 zł i 4 ekrany UHD za 52 zł. Dla porównania, w Czechach uwolnione HBO GO kosztuje 199 koron, czyli niecałe 32 zł. Myślę że taki poziom cenowy przywitalibyśmy nad Wisłą z otwartymi ramionami.

Na razie nie wiadomo, co stanie się z obecną formą dystrybucji bazującą na współpracy z operatorami. Najprawdopodobniej obie formy będą istniały równolegle, przynajmniej przez jakiś czas.

Pozostaje czekać do marca. Jeśli informacje się potwierdzą, rynek VOD w Polsce może czekać spore przetasowanie.

REKLAMA

Aktualizacja

Otrzymaliśmy odpowiedź od HBO w tej sprawie. Zgodnie z przewidywaniami, na razie polski oddział niczego nie potwierdza, ani niczemu nie zaprzecza. HBO poinformuje o tym, kiedy HBO GO będzie dostępny bezpośrednio dla konsumentów w Polsce. Czekamy!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA