REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

Fahrenheit 451 i Mroczna wieża. Oferta HBO na maj robi wrażenie

Po efektownym kwietniu HBO nie ma zamiaru zwalniać tempa. W ofercie stacji znalazły się choćby premiera nowego wielkiego widowiska, czyli Fahrenhet 451. Na trzech kanałach HBO pojawią się oprócz tego nowości serialowe i filmowe oraz kultowe produkcje.

20.04.2018
13:08
HBO
REKLAMA
REKLAMA

Niełatwo będzie przebić premierę drugiego sezonu Westworld, ale nadawca ma zamiar spróbować. Trzeba przyznać, że stacja przygotowała długą listę starych i nowych produkcji, dla których warto będzie ich odwiedzić w maju. Będzie można choćby zobaczyć kolejne odcinki Opowieści podręcznej czy animowaną parodię Donalda Trumpa. Nie zabraknie też filmów dokumentalnych dla wielbicieli prawdziwych historii. Oto najciekawsze propozycje sieci.

HBO - nowości na maj 2018 r.

451° Fahrenheita

Trwa moda na dystopie, na wielkim i małym ekranie. Po Altered Carbon i Opowieści podręcznej przyszedł czas na adaptację powieści Raya Bradburdy'ego. Fahrenheit 451 to historia o świecie, w którym zabronione jest posiadanie i czytanie książek. Powieść miała na celu pokazać obłudę i miałkość telewizyjnej rozrywki. Pytanie na ile zbliżona będzie fabuła filmu do oryginalnego Fahrenheit 451. Pierwsze zwiastuny sugerują znacznie większy rozmach, ale również nastawienie bardziej na efektowność, a mniej na wymiar filozoficzny.

Premiera 20 maja na HBO i HBO GO.

Elle

Film nominowany do Złotej Palmy w Cannes w zeszłym roku oraz jedno z najlepszych dzieł Paula Verhoevena. Historia oparta na powieści Philippe Djiana, to pasjonująca opowieść o życiu po tragedii. Michèle Leblanc (w tej roli doskonała Isabelle Huppert) zostaje zgwałcona w swoim domu. Jej życie wydaje się płynąć po tym zdarzeniu bez zmian. To jednak tylko pozór. Elle otrzymało nie tylko nominacje do najważniejszych europejskich nagród, ale zrobiło też furorę za oceanem. Doceniono przede wszystkim kreację Huppert, która może się pochwalić całą listą nagród dla najlepszej aktorki.

Premiera 17 maja na HBO i HBO GO.

Mroczna wieża

Adaptacja powieści Stephena Kinga nie zyskała wybitnie przychylnych recenzji, ale to raczej nie przeszkodzi fanom twórczości amerykańskiego pisarza. Mroczna wieża to dla wielu szczyt jego autorskich umiejętności i idealne połączenie realności z fantastyką. Cykl książek pisanych w latach 1970-2012 opowiada historię Rolanda Deschaina. Jego życiowym celem jest dotarcie do tytułowej Mrocznej Wieży, mitycznego budynku, który może być istotą całego istnienia we wszechświecie. W rolę głównego bohatera w filmie wcielił się Idris Elba, a na ekranie towarzyszył mu Matthew McConaughey. Filmowa Mroczna wieża podchodzi jednak bardzo luźno do oryginalnej opowieści. Wszyscy zainteresowani, którzy nie mieli jeszcze okazji przekonać się, czy film Nikolaja Arcela poradził sobie z legendą Kinga, nie muszą czekać długo.

Premiera 6 maja na HBO i HBO GO.

Kierunek Mundial - Rosja 2018

Obowiązkowa pozycja dla fanów piłki nożnej, a zarazem pierwszy wspólny projekt HBO Europe oraz HBO Latin America. Kierunek Mundial to dziesięcioodcinkowy serial dokumentalny prezentujący anegdoty, wspomnienia i osobiste opowieści światowej klasy piłkarzy, biorących udział w tegorocznych mistrzostwach świata w piłce nożnej. Twórcy dokumentu obiecują fascynujące spojrzenie na światową piłkę i jej pozasportowy wymiar. Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej gromadzą przed telewizorami wielomilionową widownię. To biznes, który generuje ogromne koszty, ale też jeszcze większe przychody. Jak ze stresem na najważniejszej imprezie radzą sobie piłkarze gwiazdy reprezentacji? Odpowiedź na to pytanie już wkrótce.

Premiera pierwszego odcinka 3 maja na HBO i HBO GO.

Prezydent z kreskówki

Nie od dziś wiadomo, że Donald Trump to bardzo wdzięczny materiał do parodii. Najchętniej (i najlepiej) zrobiły to satyryczne programy animowane w rodzaju South Park czy Drawn Together. Czy Prezydent z kreskówki zdoła pobić te osiągnięcia? Produkcja ma pokazywać w krzywym zwierciadle codzienne życie w Białym Domu i sposoby podejmowania decyzji przez prezydenta Trumpa. Autorzy serialu zapowiadają, że będzie niepoprawny politycznie, ostry i zabójczo zabawny. Czy zdoła przyciągnąć kogokolwiek więcej niż tylko przeciwników obecnego prezydenta USA? Aby to zrobić, będzie musiał wyjść poza ramy parodii i stać się pełnoprawną historią.

Premiera pierwszego odcinka 4 maja na HBO i HBO GO.

Beyond

Drugi sezon serialu przygodowego przedstawiającego perypetie mężczyzny, który po dwunastu latach budzi się ze śpiączki. Beyond to jednak nie brutalny dramat, a serial science fiction, który w ciekawy sposób podchodzi do tematu teorii spiskowych i klasyków gatunku takich jak Pamięć absolutna. Główny bohater produkcji, Holden Matthews w drugim sezonie nadal będzie starał się odkryć tajemnice diametralnie zmienionego świata. Pomoże mu w tym jego towarzyszka, tajemnicza Willa.

Premiera 2 maja na HBO3 i HBO GO.

REKLAMA

W maju na HBO pojawią się również:

  • Martin Luther King: Prorok na pustyni (premiera 10 maja na HBO i HBO GO)
  • Zjednoczone królestwo (premiera 10 maja na HBO i HBO GO)
  • Luther I, II & II (premiera pierwszego odcinka 15 maja na HBO3 i HBO GO)
  • Pan i pani Adelman (premiera 24 maja na HBO i HBO GO)
  • Mały Gandhi (premiera 31 maja na HBO i HBO GO)
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA