REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Już wiadomo, kiedy HBO Max zniknie z Polski. Nadciąga nowa platforma

To już koniec serwisu HBO Max. Dwa lata po uruchomieniu w Polsce serwisu streamingowego, usługa zostanie skasowana oraz zastąpiona nową platformą o skróconej nazwie Max. Nowy serwis Warnera pojawi się w Polsce w marcu 2024 roku.

17.10.2023
18:55
HBO Max
REKLAMA

W trakcie targów telewizyjnych MIPCOM szef działu międzynarodowego Warner Bros. Discovery Gerhard Zeiler oraz Leah Hooper Rosa, szefowa streamingu WBD na Europę, Bliski Wschód i Afrykę ogłosili, kiedy możemy spodziewać się zastąpienia HBO Max w Europie przez platformę Max.

Więcej o HBO przeczytasz w Spider's Web:

REKLAMA

HBO Max znika z Polski. Pojawi się nowa platforma.

Jak się okazuje, platforma zniknie wiosną przyszłego roku z 22 krajów europejskich, a w jej miejsce pojawi się usługa o skróconej nazwie Max. Pierwsza faza europejskiego wdrożenia nowej platformy obejmie takie regiony jak: Skandynawia, Półwysep Iberyjski, Holandia oraz Europa Środkowa i Wschodnia. Do naszego kraju Max zawita w marcu 2024 roku. HBO Max zniknie też z Belgii oraz Francji.

Są takie miejsca, gdzie HBO Max jednak zostanie. Zmiany póki co nie dotkną Wielkiej Brytanii, Włoch oraz Niemiec, gdzie HBO Max ma podpisane umowy z europejskim gigantem medialnym Sky.

REKLAMA

Jaka będzie oferta nowej platformy Max?

Oferta serwisu Max w Europie proponować widzom ma nie tylko rozmaite produkcje, ale również sportowe transmisje na żywo. Dostępne mają być turnieje tenisowe wielkiego szlema, wyścigu kolarskiego Tour de France oraz igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Wiadomo, że w niektórych krajach platforma Max będzie oferować dostęp na żywo do wielu lokalnych kanałów, należących do spółki WBD.

Warto dodać, że nowa platforma Max będzie połączeniem oferty dostępnej wcześniej w serwisach HBO Max oraz Discovery +. Obok filmów oraz seriali fabularnych w katalogu znajdziemy produkcje dokumentalne, paradokumentalne oraz programy rozrywkowe. Katalog dopełniony został oryginalnymi produkcjami Max, serialami, filmami wytwórni Warner Bros, ale też produkcjami z serialowo-filmowego uniwersum DC Comics, obrazami tworzącymi uniwersum Harry'ego Pottera czy treściami dla najmłodszych pod szyldem Warnera.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA