REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Marka HBO zniknie? Nowa aplikacja ma mieć zupełnie inną nazwę

Dziś poznaliśmy planowaną nazwę serwisu streamingowego, który połączy usługi HBO Max i Discovery+. Okazało się, że Warner chciałby nazwać ją po prostu... Max.

05.12.2022
20:33
hbo max nowa nazwa warner bros discovery aplikacja vod
REKLAMA

Dołącz do Disney+ z tego linku i zacznij oglądać głośne filmy i seriale.

W sierpniu tego roku przedstawiciele Warner Bros. Discovery zdradzili nową strategię na rynku VOD i oficjalnie zapowiedzieli, że oferta HBO Max oraz Discovery+ będzie dostępna w ramach jednej usługi. W Polsce pojawi się ona w 2024 roku, natomiast w USA - już na wiosnę 2023. Plotki, że do tego dojdzie, pojawiały się w przestrzeni publicznej, odkąd tylko zapowiedziano fuzję WarnerMedia i Discovery. Doszło do niej 8 miesięcy temu.

Przedstawiciele spółki zapowiadali, że usługa ma zapewnić użytkownikom najwyższą jakość i połączenie najlepszych dotychczasowych technologii HBO Max i Discovery+.

REKLAMA

HBO Max i Discovery+: poznaliśmy nazwę nowego serwisu

Według portalu CNBC kierownictwo firmy jest bliskie sfinalizowania szczegółów dotyczących platformy. Zgodnie z najnowszymi informacjami, nazwa nowej usługi ma brzmieć po prostu "Max". Nazwa ma być jeszcze weryfikowana; choć kierownictwo nie podjęło jeszcze ostatecznej decyzji, Max ma być najbardziej prawdopodobnym wyborem.

Źródła twierdzą, że nowa apka będzie przypominać platformę Disney+ - z markami Warner Bros. Discovery pod postacią osobnych kafelków. HBO, Discovery, DC Comics i Warner Bros. mają być jednymi z hubów docelowych w serwisie.

Nie wiemy jeszcze, ile będzie wynosić cena nowego serwisu.

REKLAMA

Podczas sprawozdania finansowego ujawniono, że będzie można z niego korzystać nie tylko po wykupieniu subskrypcji. Pojawi się nie tylko tańszy abonament z reklamami (na HBO Max w Stanach Zjednoczonych wprowadzono takie rozwiązanie już jakiś czas temu), ale również darmowa oferta z jeszcze większą liczbą reklam. Dzięki temu liczba użytkowników wszystkich usług VOD należących do spółki na całym świecie do 2025 roku ma wzrosnąć aż do 140 mln (obecnie wynosi 92,1 mln).

HBO Max
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA