REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD

Konkurencja niech drży. HBO Max przejęło prawa do „Ulicy sezamkowej”. Elmo i Jon Snow to idealne połączenie

„Ulica sezamkowa” to legendarna produkcja, o której słyszały dzieci z niemal całego świata. Po wielu latach nadawania przez PBS serial edukacyjny przeniesie się do nowego domu. HBO Max pokaże nie tylko wszystkie dotychczasowe sezony, ale też przygotuje zupełnie nowe serie. Dlaczego to pomysł lepszy niż się zdaje?

03.10.2019
21:28
hbo max ulica sezamkowa
REKLAMA
REKLAMA

Chyba żadnego widza telewizji nie trzeba przekonywać, że „Ulica sezamkowa” to dzieło niezwykle popularne. Nie ma szans przetrwać na antenie przez 50 sezonów (a tyle już istnieje amerykański program), jeśli nie zdobędzie się wyjątkowej relacji z widzami. Nawet taka produkcja jak „Ulica sezamkowa” nie jest jednak wolna od wpływów zmieniającego się rynku. Dlatego w 2015 roku nowe odcinki serialu dla dzieci nadawało w pierwszej kolejności HBO, a dopiero potem trafiały one do publicznego nadawcy.

Prawdopodobnie był to opłacalny ruch dla obu partnerów. Skąd to przypuszczenie? Wskazuje na to decyzja szefów budowanego właśnie serwisu VOD od stacji premium. HBO Max do tej pory nabyło prawa do takich seriali jak „Przyjaciele”, „Doktor Who” (i innych dzieł BBC), „Dwóch i pół” oraz „Teoria wielkiego podrywu”. W ofercie wyraźnie brakowało jednak pewnego elementu. Chodzi o produkcje dla dzieci.

Rozwiązaniem problemów z tym segmentem widzów może być „Ulica sezamkowa”. HBO Max zamówiło pięć nowych sezonów produkcji.

Twórcy serwisu podeszli bardzo poważnie do tematu. Umowa zawarta z twórcami „Ulicy sezamkowej” obejmuje kilka osobnych tematów. Po pierwsze zapewni posiadaczom konta w serwisie dostęp do wszystkich 50 sezonów z poprzednich lat, po drugie da im pięć następnych serii odcinków. A to nie wszystko. Powstanie też kilka spin-0ffów. Jak podaje portal Entertainment Weekly, będą to m.in. animacja „The Monster at the End of This Show”, talk show z Elmo jako prowadzącym, seria dokumentalna podejmująca najważniejsze tematy dla dzieci i ich rodzin, nowy sezon „Esme i Roy”, a także kilkanaście krótkometrażowych produkcji.

REKLAMA

Jon Snow i Elmo na jednym serwisie? To wcale nie brzmi jak szaleństwo. Netflix ma bardzo pokaźną bibliotekę produkcji dla dzieci, a Disney+ właśnie nimi zachęca najwięcej potencjalnych użytkowników. W porównaniu do nich HBO Max wyglądało w tym segmencie dosyć ubogo. A zdobycie pozycji lidera rynku streamingowego wymaga zdobycia miłości każdego rodzaju publiczności.

HBO Max zadebiutuje na całym świecie w 2020 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA