REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. VOD

Ponad 165 godzin oryginalnych produkcji w przyszłym roku. Wiemy, jakie seriale dostarczy nam HBO

W Los Angeles trwa konferencja zorganizowana przez Television Critics Association, z której napływają informacje na temat nowych projektów oraz kontynuacji uwielbianych przez widzów seriali.

25.07.2019
17:05
Katarzyna Wielka - Helen Mirren
REKLAMA
REKLAMA

Dostaliśmy więc więcej informacji o planach HBO. Wiadomo na pewno, że amerykańska stacja chce zwiększyć liczbę oryginalnych produkcji o 10 proc. Oznacza to, że amerykański producent wypuści w przyszłym roku blisko 165 godzin różnorodnych oryginalnych programów telewizyjnych.

Ruch ten stanowi kontynuację zeszłorocznego „wielkiego skoku”, dzięki któremu stacja zaczęła emitować ponad 150 godzin oryginalnych materiałów w 2019 roku.

Moja praca polega na tym, aby utworzyć jak najciekawszy zestaw programowy i nie tracić na jakości wypuszczanych produkcji - podkreślił podczas konferencji TCA Casey Bloys, szef działu programowego HBO.

Jednymi z beneficjentów decyzji poszerzenia zakresu godzinowego ramówki były niezwykle popularne seriale: „Czarnobyl” czy „Gentleman Jack”.

W szczególności ten pierwszy, powstały w koprodukcji z brytyjską stacją Sky, okazał się dla HBO strzałem w dziesiątkę, stając się najlepiej ocenianym serialem telewizyjnym w historii. Warto także wynotować, że obie produkcje emitowane były w poniedziałki, co otworzyło ramówkę stacji na ten dzień tygodnia.

Nic dziwnego, że trwają już rozmowy na temat kontynuacji „Czarnobyla” z ekipą twórców, którzy przygotowali ten niezwykle popularny serial. Słowo „kontynuacja” jest jednak użyte z przesadą. Chodzi po prostu o kolejny projekt sygnowany nazwiskami Craiga Mazina oraz Carolyn Strauss i Jane Featherstone, odpowiedzialnych za produkcję serialu.

Jakie produkcje czekają nas jeszcze w tym roku?

Serial pod batutą Damona Lindelofa („Pozostawieni”, „Lost”) jest wariacją na temat słynnej powieści graficznej Alana Moore’a i Dave'a Gibbonsa. Nie jest to więc adaptacja tej powieści, a historia osadzona trzydzieści lat po jej wydarzeniach. Nowy serial będzie odnosić się do świata przedstawionego na kartach komiksu, ale opowie całkowicie nową historię.

Adaptacja serii powieści Phillipa Pullmana „Mroczne Materie” opowie o alternatywnym świecie, w którym rządy sprawuje groźna instytucja Magisterium. Główna bohaterka, Lyra, będzie musiała postawić się władzy, aby doprowadzić do obalenia rządów. „His Dark Materials” zapowiada się na intrygującą produkcję, która pokaże nietuzinkowy bunt przeciwko władzy w groźnych, mroźnych warunkach.

The New Pope John Malkovich Jude Law class="wp-image-308008"

Kontynuacja świetnie przyjętego serialu „Młody Papież”, w którym stanowisko namiestnika Stolicy Apostolskiej przejmuje od Jude’a Law John Malkovich. Samo to zwiastuje wiele dramatycznych wydarzeń w serialu sygnowanym nazwiskiem włoskiego reżysera Paolo Sorrentino.

Katarzyna Wielka

Helen Mirren jako cesarzowa Katarzyna Wielka w miniserialu HBO i telewizji Sky o tym samym tytule. Produkcja Philipa Martina, ze scenariuszem Nigela Williamsa, opowie o końcu rządów rosyjskiej cesarzowej i końcu pewnej ważnej epoki w dziejach Rosji. W serialu wystąpić mają także Jason Clarke, Rory Kinnear i Gina McKee.

Mrs. Fletcher

Tom Perrotta, autor książki „Pozostawieni”, wraca do telewizji z nową adaptacją prozy własnego autorstwa. Powieść „Mrs. Fletcher” pojawiła się na rynku w 2017 roku i szybko zaskarbiła sobie przychylność czytelników. Teraz autor stworzy serial komediowy bazujący na tym materiale. Serial o powie o Eve Fletcher, rozwiedzionej matce nastolatka, który właśnie wyjechał na studia.

Industry

Nowy projekt Leny Dunham, twórczyni seriali „Girls” i „Kemping”. Nowa produkcja opowie o „grupie dwudziestoparolatków, którzy rozpoczynają karierę w świecie międzynarodowej finansjery”, jak czytamy w oficjalnym opisie fabuły. Dunham będzie reżyserką serialu.

Bloodmoon - prequel Gry o tron class="wp-image-308038"

Prequel serialu „Gra o tron”. Niedawno ogłoszono, że zakończyły się zdjęcia na planie pilotażowego odcinka. Jeśli produkcja spodoba się włodarzom, serial dostanie zamówienie na pełny sezon i być może otworzy drzwi do kolejnych projektów ze świata „Gry o tron”, które wciąż są na etapie tworzenia scenariuszy.

Pojawiły się także pierwsze informacje na temat kontynuacji popularnych serii.

Detektyw, sezon 4

Kadr z serialu True Detective class="wp-image-307984"

Trzeci sezon serialu „Detektyw” został wyjątkowo dobrze przyjęty, a gwiazda produkcji, Mahershala Ali, był chwalony za swoją grę aktorską. Nic dziwnego, że fani zaczęli pytać o prace nad 4. serią popularnego serialu.

Wiem, że Nic Pizzolatto ma już jakieś pomysły, ale jeszcze chyba nie trafił na ten, który pobudziłby w nim artystyczną pasję - powiedział podczas konferencji.

Niepewne, sezon 4

Kadr z serialu Niepewne class="wp-image-307990"

Trwają prace nad kontynuacją serialu „Niepewne”. 4. sezon ogłoszono już rok temu, ale dopiero teraz twórczyni produkcji Issa Rae potwierdziła podczas TCA rozpoczęcie prac nad nową serią. Czwarty sezon składać się będzie z 10 odcinków. Obecnie trwają jeszcze prace nad scenariuszami, ale zdjęcia mają ruszyć już we wrześniu. Nowa seria trafi więc najprawdopodobniej na antenę HBO w 2020 roku.

Dolina Krzemowa, sezon 6 (ostatni)

Kadr z serialu HBO Dolina Krzemowa class="wp-image-307993"

Ostatni, siedmioodcinkowy sezon popularnego serialu „Dolina Krzemowa” o grupie programistów, którzy w zaskakujący sposób pną się po stopniach kariery, ma trafić na ekrany w październiku tego roku, a nie, jak poprzednio ogłaszano, latem 2020.

Gracze, sezon 5

Piąty sezon serialu sportowego z Dwaynem Johnsonem dostał zielone światło na produkcję jeszcze w zeszłym roku. Zdjęcia rozpoczęły się na początku czerwca, jak wynika z informacji zamieszczonych przez samego aktora w swoich mediach społecznościowych.

Los Espookys, sezon 2

kadr promocyny serialu Los Espookys class="wp-image-308002"

Kilka godzin temu ogłoszono też zamówienie na 2. sezon hiszpańskiego serialu HBO „Los Espoookys”.

Euforia, sezon 2

Zendaya w serialu Euforia class="wp-image-308005"

Niedawno ogłoszono też zamówienie na 2. sezon popularnego serialu „Euforia”, który zachwycił krytyków nie tylko nietuzinkowym podejściem do nastolatków, a także wyśmienitą kreacją aktorską Zendayi.

REKLAMA

Warto dodać, że plany stacji nie uwzględniają  ogłoszenia nowej platformy streamingowej HBO Max.

Platforma należy do Warner Media Entertainment, firmy-matki, posiadającej w swoim portfolio stację HBO. Programowaniem dla HBO Max zajmuje się inny ekipa, a prace nad popularnością platformy uwzględniają także działania oryginalnego HBO, ale ich nie zastępują.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA