REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Helen McCrory nie żyje. Aktorka znana z „Peaky Blinders” i serii „Harry Potter” miała 52 lata

Fani serii „Peaky Blinders” i „Harry Potter” otrzymali dzisiaj popołudniu bardzo smutną wiadomość. Po długiej walce z nowotworem zmarła znana z występów w obu aktorka Helen McCrory. Urodzona w Londynie artystka miała 52 lata.

16.04.2021
19:22
helen mccrory nie żyje
REKLAMA

O śmierci brytyjskiej gwiazdy w specjalnym poście na swoich mediach społecznościowych poinformował jej mąż Damian Lewis. Aktor podkreślił, że przyczyną śmierci urodzonej w 1968 roku Helen McCrory była choroba nowotworową, z którą od dłuższego czasu się w tajemnicy mierzyła. Pochodząca z Londynu artystka odeszła w swoim domu, otoczona rodziną i najbliższymi przyjaciółmi.

REKLAMA

McCrory należała do najbardziej utalentowanych aktorek swojego pokolenia. Na przestrzeni ponad 25 lat swojej kariery wystąpiła w dziesiątkach rozpoznawalnych ról, dzięki którym widzowie na zawsze ją zapamiętają. Na dużym ekranie Brytyjka debiutowała w 1994 roku produkcjami „Wywiad z wampirem” i „Szachownica flamandzka”. Międzynarodową sławę przyniosły jej jednak nieco późniejsze występy w adaptacjach popularnych powieści – jako Anna Karenina w serialu „Anna Karenina” oraz Valentina Villefort w filmie „Hrabia Monte Christo”. W omawianym okresie można było ją też oglądać m.in. w „Rowerzyście” i „North Square”.

Wielu widzom Helen McCrory będzie kojarzyć się z ról w „Peaky Blinders” i serii „Harry Potter”.

W pierwszym ze wspomnianych tytułów wcielała się w uwielbianą przez fanów ciotkę Polly Gray, a w ekranizacjach cyklu J.K. Rowling portretowała Narcyzę Malfoy. W XXI wieku aktorka wystąpiła ponadto w takich głośnych produkcjach jak: „Hugo i jego wynalazek”, „Rozstania”, „Skyfall”, „Dom grozy”, „Królowa”, czy „Anioł śmierci”. W 2020 roku wystąpiła w dwóch ostatnich miniserialach: „Na poboczu” i świetnym „Quizie”, gdzie odgrywała rolę sędzi Soni Woodley.

REKLAMA

Wielu widzów „Peaky Blinders” zadaje sobie teraz zapewne pytanie, czy twórcy powstającego właśnie nowego sezonu mieli okazję zawczasu nagrać sceny z udziałem Helen McCrory, a jeśli nie, to co to oznacza dla jej postaci. Odpowiedź poznamy zapewne wkrótce, ale dziś jest raczej moment na oddanie hołdu jeden z najwybitniejszych angielskich aktorek ostatnich 30 lat.

Helen McCrory w chwili śmierci miała zaledwie 52 lata.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA