REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Hellboy powróci do kin, ale bez Rona Perlmana i Guillermo del Toro na pokładzie

Nietuzinkowy komiksowy bohater o czerwonej skórze nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w Hollywood. Hellboy 3 w reżyserii Guillerma del Toro nie powstanie, ale walczący z nazistami demon i tak powróci na srebrne ekrany.

09.05.2017
14:16
hellboy film remake reboot
REKLAMA
REKLAMA

Hellboy z 2004 roku wraz z wydaną cztery lata później kontynuacją do dzisiaj zachwyca fanów tej postaci. Guillermo del Toro stworzył świetny obraz na bazie niszowych komiksów. Stało się to na długo przed tym, jak Marvel zdominował świat kina swoimi superbohaterami.

Hellboy 3 nie powstanie, ale marka doczeka się rewitalizacji.

Z ogromnym smutkiem przyjąłem wieść, że pomimo wielu zapowiedzi kolejny sequel serii Hellboy, w której w głównego bohatera wcielał się Ron Perlman, nie powstanie. Zamiast tego zobaczymy w tej roli zupełnie nowego aktora. O nowym odtwórcy roli Hellboya poinformował twórca tej postaci, czyli Mike Mignola.

Ojciec komiksowego Hellboya nie ograniczył się zresztą do stwierdzenia tego faktu i rzucił w zapowiedzi konkretnym nazwiskiem. Jeśli negocjacje się powiodą, to czerwony makijaż na całe ciało będzie nakładać David Harbour, którego widzowie mogą kojarzyć z roli Jima Hoppera w Stranger Things.

Nowy filmowy Hellboy powstanie bez udziału Guillermo del Toro.

Na początku roku potwierdziło się, że Hellboy 3 nie powstanie. Reżyser pierwszych dwóch filmów z czerwonoskórym demonem w roli głównej nie tylko nie przygotuje kontynuacji, ale nie będzie też powiązany z rebootem. Zrobi go zupełnie nowa ekipa.

Za nowy film będzie odpowiedzialny Neil Marshall, który dał światu horror Descent i udzielał się w pracach przy Grze o tron. Roboczy tytuł filmu to Hellboy: Rise of the Blood Queen. Za scenariusz odpowiadają Andrew Cosby, Christopher Golden i twórca Hellboya, Mike Mignola.

Hellboy to trudny materiał źródłowy do przełożenia na język kina.

REKLAMA

Guillermo del Toro i Ron Perlman udało się dokonać tej sztuki, ale powtórzenie tego wyczynu może nie być takie proste. Pierwsze dwa filmy miały bardzo charakterystyczny klimat i do dzisiaj świetnie się je ogląda. Nie zazdroszczę twórcom mierzenia się z tymi kultowymi filmami.

Światełkiem w tunelu dla tego projektu jest to, że Millenium jest podczas negocjacji z producentami Larrym Gordonem i Lloydem Levinem. Wstępne plany zakładają, że nowy Hellboy zostanie nakręcony w popularnej ostatnimi czasy w filmach na podstawie komiksów kategorii R.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA