REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Mistrzowie kryminału w Biedronce. Te książki kupisz za niecałą dychę

Październik zbliża się do końca. Niedawno pożegnaliśmy ostanie ciepłe dni tego roku, a przed nami perspektywa kilku chłodnych i być może śnieżnych miesięcy. Z pomocą w walce z jesienną chandrą przychodzi Biedronka i jej oferta książek, a wśród nich Henning Mankell, Charlotte Link oraz Joel Dicker.

22.10.2018
13:48
Henning Mankell Charlotte Link Biedronka
REKLAMA
REKLAMA

W tym tygodniu w sklepach Biedronka będziemy mogli wybierać spośród bogatej oferty kryminałów, romansów, powieści obyczajowych czy thrillerów. W związku ze zbliżającym się Halloween warto przyjrzeć się szczególnie pozycjom, które wprawią nas w odpowiedni nastrój tajemnicy, grozy i niewyjaśnionych zjawisk. W dodatku za każdą z książek zapłacimy niecałą dychę, co tylko uprzyjemni zakupy.

Na co szczególnie warto zwrócić uwagę?

Księga rodu z Baltimore

Joel Dicker class="wp-image-214331"

Joël Dicker opowiada skomplikowaną i pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji historię Marcusa Goldmana oraz jego rodziny. Kontynuacja głośniej „Prawdy o sprawie Harry’ego Queberta” to opowieść o drugiej części rodziny, która osiadła w Baltimore. Marcus, światowej klasy pisarz, pragnie odnaleźć przyczyny rozpadu własnej rodziny. Przyglądając się uważniej losom poszczególnych członków, zaczyna coraz mocniej fascynować się tymi osobami, których do tej pory nie znał. Wśród blasku i blichtru, jakim otacza się ród Goldmanów z Baltimore, przeplata się jednak historia dramatycznych wydarzeń.

Yann Martel  class="wp-image-214328"

Yann Martel mistrzowsko zagrał pełną napięcia narracją, której akcja rozgrywa się właściwie na środku Oceanu Spokojnego. Szesnastoletni Pi Patel w wyniku zatonięcia japońskiego frachtowca staje się jednym z grupy rozbitków na niewielkiej powierzchni szalupy ratunkowej. Na jego nieszczęście pozostali ocaleni to zebra, hiena cętkowana, orangutan, szczur i tygrys bengalski. Szalupa szybko staje się permanentną walką o życie na wielu płaszczyznach.

Morderca bez twarzy

Henning Mankell class="wp-image-214325"

Henning Mankell, zabiera nas do zimnej i mrocznej Szwecji. W niewielkiej miejscowości ginie w wyjątkowo okrutny sposób para staruszków. Komisarz Wallander, główny prowadzący śledztwo, kluczy w zawiłym dochodzeniu, ciągle natrafiając na ślepe zaułki, a jego jedyną wskazówką jest powtarzane w kółko słowo „cudzoziemcy” przez umierającą kobietę. Książka okrzyknięta najlepszym szwedzkim kryminałem 1991 roku z pewnością wciągnie swoim ponurym klimatem. Henning Mankell zachwyca po raz kolejny swoim niekwestionowanym mistrzostwem budowania atmosfery niepewności.

Wielbiciel

Charlotte Link Wielbiciel class="wp-image-214319"

Charlotte Link, powszechnie ceniona niemiecka pisarka zabiera swoich czytelników do kryminalnego świata Niemiec. W okolicach Augsburga znaleziono zbezczeszczone zwłoki młodej kobiety, która zaginęła kilka lat wcześniej. Jednocześnie we Frankfurcie życie Leony nagle się rozsypuje. Kobieta próbuje otrząsnąć się z traumatycznych wydarzeń, których ostatnio była świadkiem, gdy nagle jej mąż porzuca ją dla innej kobiety.

Co jeszcze wartego uwagi?

Poza wymienionymi pozycjami z pewnością warto przyjrzeć się propozycjom od kultowych autorów, takich jak Harlan Coben, John Grisham, Alice Munro czy Nicholas Sparks. Znajdziemy także ciekawe opracowanie zbiorowe „Co czytali kiedy byli mali?”, w którym dowiemy się jakimi lekturami zachwycali się znani Polacy. Dla osób poszukujących inspiracji kuchennych interesująca może się okazać Kuchnia bez chemii.

Ile zapłacimy?

Każda książka objęta promocją kosztuje 9,99 zł.

Do kiedy trwa promocja?

REKLAMA

Obecna promocja trwa w dniach między 22 października a 4 listopada tego roku.

Wszystkie aktualnie dostępne książki możecie sprawdzić na stronie Biedronki.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA