REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Już tej jesieni przestaniecie płakać po „Grze o tron”. „His Dark Materials” od HBO wygląda wyśmienicie

Czym HBO chce zastąpić „Grę o tron”? W gronie potencjalnych sukcesorów jest m.in. „His Dark Materials” z Dafne Keen i Jamesem McAvoy'em.

19.07.2019
12:24
His Dark Materials: ten serial sprawi, że zapomnisz o Grze o tron. Zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

Serial ma być adaptacją fantastycznej trylogii „Mroczne materie”, która spod pióra Philipa Pullmana wyszła pod koniec ubiegłego wieku. Historia opowiada o losach Lyry Belacqua (w tej roli Dafne Keen ze świetnego „Logana”), która wyprawia się na daleką Północ w poszukiwaniu swojego przyjaciela, Rogera. W książkach poznajemy również towarzysza jej wyprawy – Willa Parry'ego, z którym dziewczyna przemierzać na równoległe wymiary.

Zwiastun His Dark Materials – zobacz wideo:

W „His Dark Materials” ludziom towarzyszą dajmony.

Są to dusze występujące poza ludzkimi ciałami, które przybierają postać zwierząt. Dajmony dzieci są zmiennokształtne, co obrazować ma ich zmienną osobowość. Kiedy nastolatki dojrzewają dajmony przybierają jedną, wybraną formę.

Świat kontroluje Magisterium, czyli kościół.

Akcja dzieje się w świecie, który odzwierciedla nasz XIX wiek. W tej alternatywnej erze wiktoriańskiej kościół zdobył jednak tak ogromną władzę, że prawdopodobnie kontroluje cały świat.

Już raz odwiedziliśmy go na ekranie – w „Złotym kompasie”.

REKLAMA

Film z 2007 roku z Nicole Kidman i Danielem Craigiem umiarkowanie spodobał się widowni. Przy budżecie 180 mln dol. zarobił 346 mld dol. i zebrał mieszane oceny recenzentów. Spodobał się jedynie 42 proc. z nich.

Serial „His Dark Materials” swoją premierę będzie mieć jesienią 2019 roku. Za produkcję odpowiadają HBO i BBC.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA