REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Poznaj historię magii w USA. J.K. Rowling ruszyła z nowym cyklem tekstów

Jak prezentuje się historia magii w Ameryce Północnej? Jaki wpływ mieli na nią osadnicy z Europy? Jak wyglądają magiczne społeczności w USA? J. K. Rowling zaprasza czytelników w podróż w nieznane. 

10.03.2016
12:35
J.K. Rowling ruszyła z nowym cyklem. Poznaj historię magii w USA
REKLAMA
REKLAMA

Brytyjska pisarka J. K. Rowling, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zaczęła udostępniać na stronie internetowej Pottermore teksty poświęcone nieznanej dotąd historii magii w Ameryce Północnej. Odsłaniają one zatem część znanego z Harry'ego Pottera uniwersum, które dotąd było osnute aurą tajemnicy. Dotychczas ukazały się dwa artykuły - docelowo ma być ich dwa razy więcej - oba dostępne niestety wyłącznie w języku angielskim. Pierwszy z nich opowiada o magii w Ameryce od XIV do XVII wieku, drugi skupia się przede wszystkim na wieku XVII.

fantastic-beasts-where-to-find-them-logo class="wp-image-56365"
REKLAMA

Z tekstów J. K. Rowling możemy dowiedzieć się między innymi tego, że czarodzieje byli świadomi istnienia Ameryki na dużo przed tym, jak odkryli ją mugole. Artykuły opowiadają o tym, jak wyglądała magia rdzennych mieszkańców USA i wpływ na nią europejskich osadników. Autorka pochyla się także nad słynnymi procesami czarownic. "Historia Magii w Ameryce Północnej" to część akcji promującej film "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć", który trafi do kin w listopadzie 2016 roku i którego akcja rozgrywać się będzie właśnie na tym kontynencie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA