REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Zapomnieliście o podręczniku do HiT-u? Czarnek pamięta i rusza z pozwami

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek potwierdził, że - zgodnie z zapowiedziami - złożył już pozew przeciw Donaldowi Tuskowi. Przyczyną pozwu są słowa dotyczące wątku in vitro w podręczniku do HiT-u autorstwa prof. Wojciecha Roszkowskiego.

04.11.2022
15:20
hit podręcznik przemysław czarnek pozew donald tusk
REKLAMA

Za słowa o podręczniku do HiT-u (historia i przedsiębiorczość) Przemysław Czarnek groził Donaldowi Tuskowi sądem już we wrześniu. Teraz minister w rozmowie z Onetem poinformował, że złożył już pozew i domaga się od szefa Platformy Obywatelskiej przeprosin. Co więcej, polityk poszedł za ciosem i pozwał również "Super Express", który miał "przekręcić jego słowa" - chodzi o radę dla Polaków, by zaczęli "jeść mniej lub taniej".

W sprawie przeciw Tuskowi Czarnek zgłosił się do Prokuratury Generalnej RP.

REKLAMA

Jeśli chodzi o drugi pozew dotyczący wykorzystywania przez Platformę Obywatelską kłamliwego cytatu, to jako MEiN złożyliśmy pozew w trybie prasowym przeciwko "Super Expressowi". Sprawy idą swoim torem.

HiT: Czarnek kontra Tusk

A co dokładnie powiedział Tusk? Jakiś czas temu polityk zabrał głos w sprawie niesławnego już podręcznika, w którym roi się od błędów, ideologicznej propagandy i uprzedzeń (o jego większych i mniejszych bzdurkach pisaliśmy sporo). Odnosząc się do książki, szef PO na spotkaniu z mieszkańcami Jaktorowa w sierpniu 2022 r. powiedział:

Czarnek wymyślił taki podręcznik, który ma uczyć nasze dzieci historii i teraźniejszości. Tam jest wiele różnych bardzo dziwnych, czasami strasznych tez. Ja dzisiaj odkryłem taki maluteńki rozdział o dzieciach in vitro. W tym podręczniku Czarnek i jego współpracownicy zamieścili takie słowa, że dzieci z in vitro, to jest hodowla ludzi. Kto będzie kochał takie dzieci? 

REKLAMA

Przemysław Czarnek podkreśla że sam nawet nie przeczytał podręcznika w całości, bo od tego są eksperci. "Tymczasem Donald Tusk twierdzi, że miałbym coś tam wpisać. To niebywałe kłamstwo, które później podchwyciły media opozycyjne. W podręczniku nie ma też mowy o żadnym in vitro. Tusk instrumentalnie wykorzystał do brudnej gry politycznej dzieci poczęte z in vitro. To chamstwo i skandal" - tłumaczył wcześniej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA