REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Seriale /
  4. VOD

Jeden prequel umiera, by drugi mógł rządzić. HBO zamówiło nowy serial w świecie serialu „Gra o tron”

Wczoraj informowaliśmy o tym, że HBO zdecydowało się nie produkować serialu, określanego jako „Bloodmoon”, mimo że nakręcono już pilotażowy odcinek. Dzisiaj dowiadujemy się, że powstanie inny serial osadzony w świecie „Gry o tron”, mimo że jeszcze nie powstała ani minuta gotowego materiału.

30.10.2019
9:04
Drogon - kadr z serialu Gra o tron
REKLAMA
REKLAMA

HBO zamówiło właśnie pierwszy, dziesięcioodcinkowy sezon serialu „House of the Dragon”, opowiadającego losy rodziny Targaryenów. Akcja produkcji ma rozgrywać się w 300 lat przed wydarzeniami „Gry o tron” i opowiadać o burzliwym okresie rządów rodu.

Produkcja ma doprowadzić finalnie do wydarzeń znanych jako „Taniec Smoków” i wojna domowa między różnymi frakcjami Targaryenów.

Gra o tron - kadr z serialu class="wp-image-266841"

Showrunnerem serialu jest znany z prac przy serialu „Colony” Ryan Condol, który napisał także scenariusz projektu w ścisłej współpracy z Georgem R.R Martinem. Ogłoszono także, że Miguel Sapochnik, reżyser najlepiej przyjętych odcinków „Gry o tron” – „Hawhtorne”, „Battle of the Bastards” oraz polaryzującego „The Long Night” został co-showrunnerem i reżyserem odcinka pilotażowego.

W przeciwieństwie do „Bloodmoon”, „House of the Dragon” bazuje na książkowym pierwowzorze. W zeszłym roku wydano przecież „Ogień i Krew”, prequelową powieść przybliżającą blisko 150 lat historii rodu Targaryen. Tak silne zakorzenienie w materiale książkowym może być jedną z najważniejszych przyczyn, dla których HBO zdecydowało się od razu zamówić cały sezon produkcji.

House od the Dragon - oficjalny plakat class="wp-image-338041"

O ile serial o Białych Wędrowcach mógł być niezwykle ciekawy, był to też projekt dużo bardziej ryzykowny, gdyż w większym stopniu skazany na inwencję (lub jej brak) twórców serialu. Jak pokazują wczorajsze informacje, finalna wersja pilota nie spodobała się włodarzom HBO. Dlatego postanowili ukrócić projekt, zanim pochłonął jeszcze więcej pieniędzy.

Adaptowanie gotowego materiału jest z tej perspektywy dużo bezpieczniejsze.

REKLAMA

W tym momencie nie wiadomo jeszcze, kiedy nowa produkcja miałaby ujrzeć światło dzienne, ani kto miałby pojawić się na ekranie. HBO jest jednak tak pewne nowej produkcji, że ogłoszenie zamówienia dziesięciu odcinków zilustrowano nowym plakatem promocyjnym.

Serial „Gra o tron” dostępny jest na platformie HBO GO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA