REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Targaryenowie na nowych zdjęciach z planu „House of the Dragon”. Kim są trzej młodzieńcy?

Do sieci trafiają kolejne porcje zdjęć z planu serialu, który skupi się na wydarzeniach sprzed „Gry o tron”. Niedawno mogliśmy zobaczyć kluczowych bohaterów „House of the Dragon”. Przyszedł czas na kolejnych członków rodu Targaryenów.

05.05.2021
13:55
house of the dragon zdjecia serial hbo targaryen
REKLAMA

„House of the Dragon” będzie rozgrywać się blisko 200 lat przed wydarzeniami znanymi z flagowca HBO, czyli „Gry o tron”. Nowa opowieść bazuje na książce „Ogień i krew” i skupi się na historii rodu Targaryenów: familii u szczytu chwały i władzy oraz jej tragicznego końca. Produkcja pokaże nam między innymi wydarzenia zwane Tańcem Smoków, czyli walkę o sukcesję między Rhaenyrą Targaryen a jej bratem Aegonem II.

REKLAMA

Najprawdopodobniej to właśnie Aegona i dwóch jego braci, Aemonda i Daerona, widzimy na nowych zdjęciach z planu „House of the Dragon”.

Mimo że miał trzech synów z drugiego małżeństwa, król Viserys I Targaryen za prawowitą dziedziczkę uważał córkę, którą spłodził ze swoją pierwszą żoną Aemmą Arryn. Nie trzeba chyba wspominać, że przybrane rodzeństwo za sobą nie przepadało. Gdy w końcu Viserys I zmarł, a ciężarna księżniczka przebywała na Smoczej Skale, koronowano Aegona. Oczywiście, Rhaenyra nie zrezygnowała z roszczeń do tronu i zakwestionowała prawa Aegona. Królestwo podzieliło się na dwa stronnictwa: czarnych i zielonych. Zdjęcia wskazują, że elementy kolorystyczne odegrają istotną rolę w kostiumach, sugerując przynależność postaci do danego stronnictwa.

Wiele wskazuje na to, że poniżej widzicie kolejno Aegona II Targaryena, Aemonda Targaryena i Daerona Targaryena. Na oficjalne potwierdzenie od HBO trzeba jednak jeszcze trochę poczekać.

Premiera „House of the Dragon” odbędzie się w 2022 roku na HBO Max.

REKLAMA

Oscarowe i głośne tytuły możesz obejrzeć w CHILI za darmo dzięki nowej promocji Logitech – sprawdź

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA