REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

„Hydra” – nowy album Within Temptation już 31 stycznia. A zaśpiewają na nim… Xzibit i Rogucki!

Mnóstwo rockowej mocy do jakiej już nas przyzwyczaili, wyjątkowi i naprawdę niespodziewani goście, a nad tym wszystkim – jak zawsze wspaniała Sharon den Adel. Znamy już wszystkie szczegóły dotyczące nadchodzącej szóstej płyty Within Temptation.

20.12.2013
19:36
„Hydra” – nowy album Within Temptation już 31 stycznia. A zaśpiewają na nim… Xzibit i Rogucki!
REKLAMA
Hydra-Within-Temptation
REKLAMA

Holenderskie Within Temptation ogłosiło wydanie nowego krążka już pod koniec września – wtedy to poznaliśmy singiel „Paradise (What About Us?)” nagrany z samą Tarją Turunen. Obecnie wiemy że ósmy album zespołu otrzyma tytuł „Hydra” – na cześć mitologicznego potwora. „Hydra jest jak my – nieprzewidywalna. Co więcej „Hydra” jest idealnym tytułem dla nowego albumu, ponieważ tak samo jak ten potwór, ten krążek przedstawia różne oblicza naszej muzyki.” – opowiada Robert Westerholt, gitarzysta grupy. Premierę albumu zapowiedziano na 31 stycznia 2014.

Na albumie będą aż cztery występy gościnne. Duet z Tarją już znamy. Najbardziej zaskakującym gościem jest zdecydowanie raper Xzibit, którego usłyszymy w utworze „And We Run”. Gitarzysta nie szczędzi ciepłych słów na jego temat: „Xzibit jest niesamowity! „And We Run” jest utworem opowiadającym o tym jak żyć własnym życiem, a on swoim rapem daje temu utworowi wielką moc, jest naprawdę ciężko!”. Wtóruje mu Sharon: „Xzibit wprowadził do naszej muzyki coś zupełnie nowego, czego jeszcze nie mieliśmy wcześniej. Jest to niesamowite połączenie, uwielbiamy to!”.

Oprócz rapera, na „Hydrze” usłyszymy jeszcze Dave Pirnera z Soul Asylum, a także Howarda Jonesa – byłego wokalistę Killswitch Engage. Utwór „Dangerous” nagrany z tym drugim został wybrany na kolejny singiel promujący album.

REKLAMA

Ale największą niespodzianką dla polskich fanów jest… duet z Piotrem Roguckim! Tak jest – na polskiej edycji „Hydra” pojawi się bonusowy utwór „Whole World Is Watching” z udziałem wokalisty Comy! Sharon: „Gdy napisaliśmy „Whole World Is Watching”, zdecydowaliśmy że ten utwór potrzebuje mocnego, męskiego wokalu. Silny, ale też pełny emocji głos Piotra Roguckiego idealnie pasował do klimatu tego kawałka. Jesteśmy niezwykle zadowoleni z rezultatu.”. W międzynarodowej wersji utworu zamiast Roguca usłyszymy Dave’a Pirnera. Zastanawiające jest też, skąd zespół wpadł na pomysł akurat Piotra. Comę z Within Temptation łączy wytwórnia Mystic Production, która wydaje u nas obydwa te zespoły. Można przypuszczać, że to Mystic własnie stoi za tak niezwykłym połączeniem.

Na podstawowej edycji „Hydra” znajdziemy 10 premierowych utworów. Na wersji deluxe będzie ich jeszcze osiem więcej, w tym m.in. covery Lany Del Rey czy Imagine Dragons, a także „evolution tracks” – czyli usłyszymy od Sharon i Roberta jak utwory powstawały, co je inspirowało, jak się zmieniały w trakcie nagrywania. Album jest dostępny w pre-orderze na iTunes.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA