REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Ian McShane w obsadzie 6 sezonu „Gry o tron”. Kogo zagra?

Do obsady szóstego sezonu serialu „Gra o tron” dołączył właśnie Ian McShane. HBO nie ujawnia w jaką postać wcieli się aktor, ale możemy podejrzewać, o kogo chodzi.

03.08.2015
11:21
Ian McShane w obsadzie 6 sezonu Gry o tron” Kogo zagra?
REKLAMA
REKLAMA

Jak informowaliśmy pod koniec maja, w szóstym sezonie „Gry o tron” pojawi się aż 12 nowych postaci. HBO nie wyjawiło o jakich bohaterów konkretnie chodzi, ani jakie nazwiska dołączą do obsady. Dziś wiemy, że jednym z aktorów, którzy zagrają w kolejnym sezonie serialu, będzie Ian McShane.

gra o tron greyjoy

McShane to brytyjski aktor, reżyser i producent filmowy. Znany jest między innymi z roli Ala Swearengena z serialu „Deadwood”, Czarnobrodego z „Piratów z Karaibów” czy Walerana Bigoda z ekranizacji powieści Kena Folletta, „Filary Ziemi”. HBO nie zdecydowało się podać do publicznej wiadomości nazwiska bohatera, w rolę którego wcieli się McShane. Ujawniona została jednak krótka informacja o jego postaci, która – w połączeniu z wcześniejszymi doniesieniami i fizjonomią aktora – pozwala zawęzić krąg podejrzanych.

McShane ma zagrać postać, która ma kluczowe znaczenie dla fabuły, ale na ekranie pojawiać się będzie sporadycznie. Kto to może być? Najprawdopodobniej ktoś z dwójki: Euron Greyjoy - Randyll Tarly.

samwell tarly gra o tron
REKLAMA

Obaj bohaterowie mają pojawić się w szóstym sezonie „Gry o tron” (jakkolwiek HBO w żaden sposób nie potwierdziło tych przypuszczeń), obaj wiekiem pasowaliby do Iana McShane i wreszcie – obaj mogą odegrać istotną rolę w serialu. Zdecydowanie bardziej pasowałby tu Euron Greyjoy, który w sadze „Pieśni Lodu i Ognia” pojawia się mniej więcej na tym samym etapie, na jakim znajduje się obecnie fabuła produkcji HBO. Tarly w książkach jest jedynie wspominany, nie ma zatem pewności, czy wymieniana we wcześniejszych informacjach postać „pięćdziesięcioletniego ojca, znakomitego dowódcy, przykładającego wielką wagę do dyscypliny”, której wpływ na fabułę będzie niebagatelny, to na pewno Randyll. Niemniej jednak, biorąc pod uwagę zmiany, jakie Weiss i Benioff wprowadzili względem fabuły literackiego oryginału, nie można tego wykluczyć.

Szósty sezon „Gry o tron” swoją premierę będzie miał w 2016 roku. Pierwsze dotyczące go konkrety powinniśmy poznać już za kilka, kilkanaście tygodni.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA