REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

Ideał kobiety? Tak zmieniał się na przestrzeni wieków

Jakiś czas temu na kanale Cut Video pojawiły się dwa klipy prezentujące, jak zmieniał się kanon piękna na przestrzeni 100 lat. Dwie kobiety zostały poddane metamorfozom i na przykładzie uczesania oraz makijażu pokazano trendy obowiązujące od roku 1910 do 2010. Tym razem twórcy kanału BuzzFeedVideo postanowili zrobić coś opartego na podobnym koncepcie, z tą różnicą, że w wideo analizowane są kanony piękna, ale na podstawie sylwetek kobiet.

29.01.2015
14:53
Ideał kobiety? Tak zmieniał się na przestrzeni wieków
REKLAMA
REKLAMA

W klipie widzimy różnego rodzaju piękności - od kształtnych i krągłych, które królowały w czasach złotej ery Hollywoodu, poprzez dorodne, acz smukłe, typu Cindy Crawford czy Claudia Schiffer, którymi zachwycali się faceci w latach 80. XX wieku, aż po chłopięce chudzinki lat 90. XX wieku. W wideo znajdziemy też kanony piękna z przeszłych wieków, a więc zobaczymy, co było atrakcyjne dla mężczyzn w starożytnym Egipcie, Grecji czy we Włoszech w epoce renesansu.

REKLAMA

W porównaniu do niektórych czasów, obecny kanon piękna, który mógłby rywalizować z tym z lat 80. XX wieku, wydaje się jednym z najbardziej atrakcyjnych. No chyba, że ma pupę Kim Kardashian.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA