REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Idris Elba jako nowy Quasimodo. Netflix przygotowuje swoją wersję Dzwonnika z Notre Dame

Idris Elba kontynuuje swoją współpracę z Netfliksem. Tym razem serwis przygotowuje swoją wersję Dzwonnika z Notre Dame. Brytyjski aktor nie tylko wystąpi w produkcji, ale także ją wyreżyseruje.

24.05.2018
14:25
Idris Elba Dzwonnik z Notre Dame Netflix
REKLAMA
REKLAMA

Dzwonnik z Notre Dame, w Polsce znany również jako Katedra Marii Panny w Paryżu, to obok Nędzników jedna z najbardziej znanych powieści Victora Hugo. Akcja książki dzieje się w XV-wiecznej stolicy Francji, a główną osią wydarzeń jest miłość archidiakona Frollo do nastoletniej Cyganki Esmeraldy. W utworze pojawia się także zniekształcony Quasimodo, czyli tytułowy dzwonnik, który pragnie zostać zaakceptowanym przez społeczeństwo, a także kapitan straży Febus. Obaj mężczyźni także darzą uczuciem piękną Esmeraldę.

Powieść doczekała się kilku wersji filmowych, z których najbardziej znaną jest animacja Disneya z 1996 r. Produkcja, choć uznawana za jedną z najmroczniejszych w historii wytwórni, i tak została mocno zmieniona względem oryginału, by mogły ją obejrzeć także dzieci. Teraz zobaczymy kolejną adaptację prozy Hugo.

Netflix przygotowuje własnego Dzwonnika z Notre Dame.

Również ta wersja ma być luźniej oparta na XIX-wiecznej książce. Akcja ma zostać przeniesiona do współczesnych czasów, co na pewno spowoduje modyfikacje samej fabuły. Wiadomo jednak, że będzie to wersja aktorska.

Idris Elba Dzwonnik z Notre Dame Netflix class="wp-image-166432"

Tytułową rolę ma zagrać Idris Elba.

Brytyjski aktor nie ograniczy się jednak tylko do wystąpienia na ekranie. Elba będzie także reżyserem projektu, co nie jest dla niego pierwszyzną. Na tegorocznym Sundance Film Festival swoją premierę miał jego pełnometrażowy debiut Yardie. Ponadto Idris Elba znajdzie się w ekipie producenckiej, którą uzupełnią Fred Berger (La La Land), Brian Kavanaugh-Jones (Naznaczony) i Ana Garanito. Jakby tego było mało, Brytyjczyk zajmie się także produkcją ścieżki dźwiękowej. Natomiast scenariusz przygotuje Michael Mitnick, który pracował nad serialem Vinyl czy Dawcą pamięci.

REKLAMA

Będzie to druga okazja do współpracy aktora z Netfliksem. W 2015 r. Idris Elba wystąpił w oryginalnym filmie Beasts of No Nation. Obraz zebrał pozytywne recenzje, a Brytyjczyk za swoją kreację uzyskał m.in. nagrodę Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych.

Nieznany jest jeszcze oficjalny tytuł filmu. Nie wiadomo także, kiedy można spodziewać się jego premiery.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA