REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Jest już zwiastun filmu "Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży". W obsadzie same gwiazdy

Pierwsza zapowiedź najnowszego filmu z uniwersum "Igrzysk śmierci" to petarda - w rolach głównych pojawią się gwiazdy z serialu "Gra o tron", "Euforia" oraz "Sposób na morderstwo". Zwiastun prawdopodobnie sprawił, że fanom i fankom serii serca zabiły mocniej, szczególnie że od premiery książki Suzanne Collins minęły trzy lata.

28.04.2023
12:04
igrzyska smierci ballada zwiastun
REKLAMA

Film "Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży" powstał oczywiście na podstawie książki Suzanne Collins, wydanej w 2020 roku, która jest jednocześnie spin-offem i prequelem do kultowej trylogii. Akcja filmu rozgrywać się będzie 64 lata przed wydarzeniami z pierwszej części "Igrzysk śmierci" i skupi się głównie na postaci młodego Coriolanusa Snowa, który w niechlubny sposób dał się poznać we wcześniejszej serii filmów jako bezwzględny dyktator.

Czytaj także: Jena Malone przeżyła traumę na planie "Igrzysk śmierci". Opowiedziała o tym dopiero teraz

REKLAMA

Zwiastun "Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży" odkrył nowe gwiazdy

W rolę osiemnastoletniego Coriolanusa Snowa wcieli się Tom Blyth. Młody mężczyzna zostaje mentorem Lucy Gray Baird, trybutki wylosowanej do wzięcia udziału w Dziesiątych Głodowych Igrzyskach, którą zagra Rachel Zegler. Aktorkę można było zobaczyć w oscarowym filmie Stevena Spielberga "West Side Story", który zadebiutował w 2021 roku. Obok nich w produkcji pojawi się także gwiazda "Euforii" Hunter Schafer jako Tigris Snow, stylistka trybutów podczas Głodowych Igrzysk, kuzynka Snowa, a także Peter Dinklage z serialu "Gra o tron" w roli Casci Highbottoma, twórcy śmiertelnie niebezpieczniej rozgrywki.

W pozostałych rolach zobaczymy także, znaną z serialu "Sposób na morderstwo" Violę Davis, a także Burna Gormana, Jasona Schwartzmana i Fionnulę Flanagan. Za reżyserię odpowiedzialny jest Francis Lawrence, reżyser filmów "Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia" oraz dwóch części "Igrzysk śmierci: Kosogłos".

REKLAMA
Zwiastun filmu "Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży"

Światowa premiera filmu "Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży" zaplanowana jest na 17 listopada 2023 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA