REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki
  3. Filmy

Tęskniliście za światem z „Igrzysk śmierci”? Suzanne Collins pisze prequel i już rozmawia o ekranizacji

„Igrzyska śmierci” wracają z nową opowieścią. Suzanne Collins oficjalnie zdradziła, że pracuje nad powieściowym prequelem do swojej trylogii. Trwają też poważne rozmowy dotyczące ekranizacji. Seria rozpoczęła trwającą prawie dekadę modę na dystopijne opowieści dla młodzieży.

17.06.2019
20:23
igrzyska śmierci prequel
REKLAMA
REKLAMA

Suzanne Collins przez wiele osób była nazywana „drugą J.K. Rowling”. Wszystko dlatego, że amerykańska pisarka swoimi powieściami wypełniła lukę pozostawioną przez serię o Harrym Potterze i zachęciła kolejne setki tysięcy młodych osób do czytania. Pierwszą część trylogii „Igrzyska śmierci” wydano w 2008 roku, a już cztery lata później Katniss Everdeen zadebiutowała na dużym ekranie.

O globalnym sukcesie zarówno książkowej serii, jak i adaptacji od wytwórni Lionsgate najlepiej świadczy kilka liczb: do tej pory trylogia powieści sprzedała się w liczbie ponad 100 mln egzemplarzy, a ekranizacje dzieł Collins zarobiły łącznie 2,97 mld dolarów w światowym box office. To zapewniło „Igrzyskom śmierci” 20. miejsce na liście najlepiej zarabiających marek w historii Hollywood.

Dlatego nikogo nie powinno dziwić, że wielu osobom zależy na kolejnych dziełach dziejących się w świecie Panem.

Jak poinformowało w oficjalnym komunikacie wydawnictwo Scholastic, Collins jest właśnie w trakcie pisania niezatytułowanej jeszcze powieści rozgrywającej się sześćdziesiąt cztery lata przed wydarzeniami z „Igrzysk śmierci”. Dokładna fabuła powieści nie jest jeszcze znana. Wiadomo jedynie, że będzie powiązana z 10. edycją tytułowych igrzysk i zacznie się w dzień losowania śmiałków, którzy wezmą w nich udział. Autorka zdradziła też nieco na temat motywacji związanych z powrotem do tego popularnego uniwersum:

W tej książce chciałam zagłębić się w temat natury, tego kim jesteśmy i jak postrzegamy warunki naszego przetrwania. Okres dziesięciu lat po wojnie zwany Mrocznymi Dniami - gdy państwo Panem próbowało stanąć na nogi - zapewnia żyzny grunt dla postaci, żeby mogły zmierzyć się z tymi pytaniami. I w taki sposób zdefiniowały swoją wizję człowieczeństwa.

REKLAMA

To jednak nie koniec dobrych wieści dla fanów „Igrzysk śmierci”. Według informacji portalu Deadline o całej sprawie od dosyć dawna wiedziała wytwórnia Lionsgate. Twórcy pierwszej filmowej serii, w której zagrali Jennifer Lawrence, Donald Sutherland, Woody Harrelson, Liam Hemsworth i Philipp Seymour Hoffman, są w stałym kontakcie z Collins w trakcie prac nad prequelem. Prezes zarządu, Joe Drake oficjalnie potwierdził też, że Lionsgate będzie chciało utrzymać podobny poziom współpracy podczas prac nad filmową adaptacją. Co ciekawe o pomyśle na nowe filmy mówiło się już w 2015 roku.

Nowa książka trafi na półki sklepowe w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Australii i Nowej Zelandii dokładnie 19 maja 2020 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA