REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

Ten materiał zza kulis wyjaśnia, w jaki sposób nakręcona została dramatyczna ucieczka iguany przed wężami

Od wczoraj cały internet żyje dwoma rzeczami: wyborami prezydenckimi w USA oraz absolutnie fenomenalną sceną z drugiej serii przyrodniczego cyklu "Planeta Ziemia". Desperacka ucieczka iguany z gniazda węży okazała się bardziej dramatyczna i emocjonująca od większości filmów sensacyjnych. W jaki sposób się to udało? 

09.11.2016
10:59
Planeta Ziemia: Iguana kontra wygłodniałe węże. Zobacz materiał zza kulis
REKLAMA
REKLAMA

Nie wiem jak wy, ale ja odkąd obejrzałem tę scenę z drugiej serii "Planety Ziemi", nie mogłem przestać się zastanawiać jak oni to nakręcili. Fantastyczne zbliżenia, kamera rejestrująca każdy, nawet najdrobniejszy ruch, dynamiczny montaż, w dodatku wydaje się, jakby operator cały czas znajdował się w samym sercu akcji. W jaki sposób powstał ten materiał?

REKLAMA

Okazuje się, że... przez przypadek. Ekipa BBC usiłowała nakręcić wylęg iguan na Galapagos. Okazało się, że w tym samym miejscu kilkanaście wygłodniałych węży. Tym samym udało się zarejestrować pierwszy w historii stadny atak tych gadów w naturalnych warunkach. Warto zwrócić uwagę na stoicki spokój operatora, któremu nawet ręka nie zadrżała, gdy okazało się, że znajduje się w środku gniazda niebezpiecznych stworzeń. Mistrzostwo. A iguana wydaje się faworytem do zgarnięcia najważniejszych tegorocznych nagród aktorskich.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA