REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

Karol Paciorek zamknął swój kanał YT. Teraz zaprasza widzów do nowego projektu o nazwie Imponderabilia

Karol Paciorek, znany przede wszystkim z projektu Lekko Stronniczy, ogłosił zamknięcie kanału sygnowanego swoim nazwiskiem. Jednocześnie założył nowy kanał, Imponderabilia, na którym dostępny jest już premierowy materiał.

16.03.2018
12:45
Imponderabilia Karol Paciorek nowy kanał
REKLAMA
REKLAMA

Wczoraj Karol Paciorek opublikował krótkie wideo, w którym ogłosił koniec swojego kanału. Tak więc po dobrych kilku latach istnienia kanał znany dawniej jako Lekko Stronniczy oficjalnie zakończył swoją działalność. Nie zostanie on jednak usunięty, a wszystkie materiały dalej będą dostępne do oglądania. Pojawił się także nowy projekt Paciorka.

Youtuber debiutuje z kanałem Imponderabilia.

We wprowadzającym wideo Paciorek wyjaśnia cel powstania nowej serii oraz pochodzenie nazwy. Tu powstaje jednak pewna niejasność. Prowadzący przytacza definicję słowa imponderabilia, która za Słownikiem Języka Polskiego PWN brzmi:

Rzeczy nieuchwytne i niedające się dokładnie zmierzyć lub obliczyć, mogące jednak wywierać wpływ na jakieś sprawy.

Pod taką nazwą mógłby się zatem kryć kanał dotyczący filozofii, psychologii lub teologii. Chyba jednak nie do końca tak będzie. Karol tłumaczy, że często wpływ na nasze życie mają małe rzeczy, które łatwo możemy przeoczyć. Pomijając fakt, że imponderabilia niekoniecznie są małymi rzeczami, to temat pierwszego odcinka trudno podciągnąć pod tytułowe słowo.

W wideo Mój problem z NETFLIXEM Paciorek pokrótce opisuje fenomen serwisu i odwołuje się do czasów, kiedy filmy oglądało się tylko w kinach albo na nośnikach z wypożyczalni. Youtuber przypomina o istnieniu tzw. cheapqueli, czyli kontynuacji powszechnie lubianych filmów lub osobnych, inspirowanych nimi tytułów, które nastawione są wyłącznie na rozrywkę lub akcję. Karol zauważa, że pod tę kategorię podciągnąć można także oryginalne filmy Netfliksa.

Jako przykład podaje Bright, który na Zachodzie zyskał negatywne recenzje, ale ludzie mogą chcieć go oglądać, bo gra w nim Will Smith.

REKLAMA

Paciorek twierdzi, że kiepska jakość takich produkcji wynika z tego, że kierownictwo platformy to nie artyści, a ludzie z branży IT. To oczywiście prawda, natomiast związek między profesją decydentów a ogólnym wrażeniem z filmu jest dość nikły. Owszem, to oni przyklepują pomysły i dają na nie pieniądze, więc można ich obarczyć odpowiedzialnością za to, że w serwisie znajdziemy produkcje napakowane efektami, ale z kulejącą fabułą. Jednak przecież to nie zarząd Netfliksa odpowiada za reżyserię czy scenariusze swoich tytułów, tylko zleca to profesjonalnym twórcom, co odbiera sens temu argumentowi.

Na kanale Imponderabilia mają także pojawiać się wywiady, choć w innej formie niż w KWTW. Karol Paciorek współtworzy także Nienasyconych, gdzie razem z Pauliną Lis (Lisie Piekł0) porównuje jakość różniącego się ceną jedzenia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA