REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Harrison Ford już za dwa lata ponownie wcieli się w Indianę Jonesa. Disney podał datę premiery

Fani najsłynniejszego archeologa z zacięciem do wplątywania się w międzynarodowe i międzywymiarowe intrygi mogą być zachwyceni. Nad "piątką" czuwają bowiem twórcy wcześniejszych części.

08.03.2017
10:10
Indiana Jones 5 z Harrisonem Fordem trafi do kin już w 2019 roku!
REKLAMA
REKLAMA

Harrison Ford wcieli się w Indianę Jonesa, Steven Spielberg będzie reżyserem, a Kathleen Kennedy i Frank Marshall producentami. Co może pójść źle?

Indiana Jones 5 trafi do kin 19 lipca 2019 roku

Do tego czasu Harrison Ford będzie miał już 77 lat. Nawet jak na weterana kina to już bardzo zaawansowany wiek, a Hollywood nie buduje swoich blockbusterowych serii wokół seniorów. Serwis Slashfilm sugeruje, że "piątka" będzie oficjalnym pożegnaniem Forda z serią i wprowadzeniem nowego bohatera.

Pamiętam, że podobnie mówiło się o "czwórce", gdzie w rolę syna Jonesa wcielił się Shia Labeouf. Tym razem nie został on wymieniony w obsadzie, choć być może jeszcze do niej dołączy, bo w filmie z 2008 roku spisał się świetnie. Disney na jego miejsce szykować może inną gwiazdę - Chrisa Pratta, znanego ze Strażników Galaktyki, o czym sugerowały plotki.

Indiana Jones 5 u Disney'a

Nowy Indiana Jones będzie w całości wyprodukowany przez Disney'a. Wytwórnia przejęła prawa do serii po kupnie Lucasfilmu pięć lat temu. Media zdawały się jednak wówczas skupiać głównie na prawach do ekranizacji Gwiezdnych Wojen, a nie na zakurzonej nieco serii Indiany Jonesa.

Paramount zachował jednak prawa do wcześniejszych czterech części, a w kolejnych będzie mógł się cieszyć udziałami w zyskach.

REKLAMA

Zmazać plamę czwartej części

Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki nie było złym filmem, ale średniaki nie pasują jako finał tak znakomitej serii. Ford i Spilberg zapewne chcieliby z klasą pożegnać się z fanami, co sprawia, że do "piątki" odliczam już czas!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA