REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Iniemamocni 2 biją rekordy. Najlepsze otwarcie w historii filmów animowanych

Rodzina Iniemamocnych właśnie stała się milionerami. Wystarczył do tego ledwie jeden weekend, w którym najnowszy obraz duetu Disney/Pixar pobił wszelkie finansowe rekordy filmów skierowanych do widzów w każdym wieku. Iniemamocni 2 już zostali jednym z najbardziej dochodowych filmów w historii, a to dopiero początek.

18.06.2018
9:37
Iniemamocni 2 z najlepszym otwarciem w historii filmów animowanych
REKLAMA
REKLAMA

Można wymienić kilka powodów tak silnego otwarcia filmu w reżyserii Brada Birda. Iniemamocni 2 to sequel kultowej animacji Pixara z 2004 roku. Oczekiwania związane z filmem były wielkie, a tęsknota za bohaterami pierwszej części narastała przez lata. Od tego czasu wiele się zmieniło na rynku amerykańskiej kinematografii. Przede wszystkim rozpoczęła się globalna dominacja filmów superbohaterskich.

Twórcy nowej animacji studia Disney/Pixar nie próbowali na silę wepchnąć Iniemamocnych 2 do kalendarza premier, widząc, że gatunek superbohaterski jest w danym czasie ekstremalnie popularny. Czekali tak długo, aż pojawił się wartościowy pomysł, a wszyscy oryginalni twórcy mogli powrócić z radością do świata The Incredibles.

Dlatego recenzje Iniemamocnych 2 są wyjątkowo pozytywne. Średnia dotychczasowych ocen na serwisie Metacritic wynosi 80 punktów.

 class="wp-image-173434"

Krytycy i fani chwalą humor, sceny akcji i zaskakującą fabułę dzieła Birda. Zwłaszcza, że wiele z tych elementów zazwyczaj zdradzają trailery. W przypadku Iniemamocnych 2 tak nie było. Kampania marketingowa filmu pokazywała niewiele, ale w taki sposób, by zachęcić widzów. Akcja Iniemamocnych 2 rozpoczyna się bezpośrednio po wydarzeniach z pierwszej części, co pozwala fanom serii błyskawicznie połapać się w obowiązującej stawce i atmosferze. A dzięki temu, że dzieło Birda jest zarazem uniwersalną opowieścią o rodzinie i obowiązkach, w historii bez problemu są w stanie połapać się nowi widzowie.

Obecnie panujące lato w amerykańskich kinach jest jednym z najlepszych od lat. Na liście najlepiej zarabiających produkcji było do tej pory jednak niewiele filmów animowanych. Iniemamocni 2 trafili na swego rodzaju martwy sezon, jeśli chodzi o wielkie produkcje animowane i zyskali na tym podwójnie.

Film zarobił rekordowe 180 mln dol. w pierwszym weekendzie wyświetlania w amerykańskich kinach.

To nie tylko najlepsze otwarcie w historii pełnometrażowych animacji (dotychczasowy rekord należał do Gdzie jest Dory – 135 mln dol.), ale także ósmy wynik w historii amerykańskiej kinematografii. Iniemamocni 2 pobili takie filmy jak Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów czy Piękna i Bestia, która mogła się pochwalić najlepszym otwarciem dla filmu z klasyfikacją PG, czyli dla wszystkich kategorii wiekowych. Teraz ten tytuł należy do dzieła studia Disney/Pixar

REKLAMA

Iniemamocni 2 będą mogli pochwalić się najlepszym otwarciem z filmów animowanych, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę inflację. Do tej pory pochwalić się tym mógł film Dreamworks, Shrek Trzeci. Dzieło Brada Birda do 180 mln dol. zarobionych na rodzimym rynku dołożyło także dodatkowe 51 mln dol. ze światowego box office. A przecież w niektórych krajach (choćby w Polsce) film The Incredibles 2 jeszcze nie zadebiutował. Wraz ze światową premierą filmu zadebiutowała także gra Lego oparta o świat stworzony przez Pixara.

Iniemamocni 2 w polskich kinach pojawią się 13 lipca.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA